
| От какъв тип е каросерията, Volkswagen ID.5? | Купе, SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 496-566 км 308.2 - 351.7 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Volkswagen ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 15.8-18.1 кВтч/100 км. 25.43 - 29.13 kWh/100 mi 133 - 116 MPGe 6.3 - 5.5 км/кВтч 3.9 - 3.4 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 180 км/ч | 111.85 mph 0-100 км/ч: 6.1 сек 0-60 mph: 5.8 сек |
| Колко мощност има, Volkswagen ID.5 Купе, SUV 2026 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 299 кс, 460 Нм 339.28 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, Volkswagen ID.5 Купе, SUV 2026 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | Пълно задвижване (4x4). BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Volkswagen ID.5 Купе, SUV? | 4582 мм 180.39 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Volkswagen ID.5 Купе, SUV? | 1852 мм 72.91 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Volkswagen ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 2129 кг 4693.64 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Volkswagen ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 2750 кг 6062.71 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Volkswagen ID.5 Купе, SUV? | 539 - 1551 л 19.03 - 54.77 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Volkswagen ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Марка | Volkswagen |
|---|---|
| Модел | ID.5 |
| Генерация | ID.5 |
| Модификация (Двигател) | Pro 82 kWh (299 кс) 4MOTION |
| Начало на производство | Март, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | Купе, SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Тип гориво | Електричество |
|---|---|
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 6.1 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 6.1 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 5.8 сек |
| Максимална скорост | 180 км/ч 111.85 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 7.1 кг/кс, 140.4 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 4.6 кг/Нм, 216.1 Нм/тон |
| Брутен капацитет на батерията | 82 кВтч |
|---|---|
| Нетен (използваем) капацитет на батерията | 77 кВтч |
| Напрежение на батерията | 358.1 В |
| Технология на батерията | Литиево-никелово манганово-кобалтово оксидна (Li-NMC) |
| Маса на батерията | 495 кг 1091.29 lbs. |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 496-566 км 308.2 - 351.7 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 15.8-18.1 кВтч/100 км.
25.43 - 29.13 kWh/100 mi 133 - 116 MPGe 6.3 - 5.5 км/кВтч 3.9 - 3.4 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 204 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 310 Нм 228.64 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Електродвигател 2 | |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 162 Нм 119.49 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Предна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Асинхронен |
| Системна мощност | 299 кс |
| Въртящ момент на системата | 460 Нм 339.28 lb.-ft. |
| Собствена маса | 2129 кг 4693.64 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 2750 кг 6062.71 lbs. |
| Максимална товароносимост | 621 кг 1369.07 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 539 л 19.03 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1551 л 54.77 cu. ft. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1800 кг 3968.32 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 75 кг 165.35 lbs. |
| Дължина | 4582 мм 180.39 in. |
|---|---|
| Широчина | 1852 мм 72.91 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2108 мм 82.99 in. |
| Височина | 1601 мм 63.03 in. |
| Колесна база | 2772 мм 109.13 in. |
| Предна следа | 1590-1600 мм 62.6 - 62.99 in. |
| Задна следа | 1563-1569 мм 61.54 - 61.77 in. |
| Пътен просвет | 163 мм 6.42 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.6 м 38.06 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 15.7° |
| Заден ъгъл на проходимост | 17.3° |
| Ъгъл на рампата | 12.6° |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. |
|---|---|
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Барабанни |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 235/55 R19; 235/50 R20; 235/45 R21 Гуми на задните колела: 255/50 R19; 255/45 R20; 255/40 R21 |
| Размери на джантите | Джанти на предните колела: 8J x 19; 8J x 20; 8.5J x 21 Джанти на задните колела: 8J x 19; 9J x 20; 9J x 21 |