
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Volkswagen ID.5? | κουπέ , SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 496-566 km 308.2 - 351.7 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Volkswagen ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 15.8-18.1 κιλοβατώρα/100 χλμ 25.43 - 29.13 kWh/100 mi 133 - 116 MPGe 6.3 - 5.5 km/kWh 3.9 - 3.4 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 6.1 δευτ 0-60 mph: 5.8 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Volkswagen ID.5 κουπέ , SUV 2026 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 299 Hp, 460 Nm 339.28 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Volkswagen ID.5 κουπέ , SUV 2026 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Volkswagen ID.5 κουπέ , SUV ? | 4582 mm 180.39 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Volkswagen ID.5 κουπέ , SUV ? | 1852 mm 72.91 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Volkswagen ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 2129 κιλά 4693.64 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Volkswagen ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 2750 κιλά 6062.71 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Volkswagen ID.5 κουπέ , SUV ? | 539 - 1551 l 19.03 - 54.77 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Volkswagen ID.5 Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Volkswagen |
|---|---|
| μοντέλο | ID.5 |
| παραγωγή | ID.5 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | Pro 82 kWh (299 Hp) 4MOTION |
| έναρξη της παραγωγής | Μάρτιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | κουπέ , SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 6.1 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 6.1 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 5.8 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h 111.85 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 7.1 κιλά/Hp, 140.4 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 4.6 κιλά/Nm, 216.1 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 82 kWh |
|---|---|
| Καθαρή (χρησιμοποιήσιμη) χωρητικότητα μπαταρίας | 77 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 358.1 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Βάρος μπαταρίας | 495 κιλά 1091.29 lbs. |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 496-566 km 308.2 - 351.7 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (WLTP) | 15.8-18.1 κιλοβατώρα/100 χλμ
25.43 - 29.13 kWh/100 mi 133 - 116 MPGe 6.3 - 5.5 km/kWh 3.9 - 3.4 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 204 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 162 Nm 119.49 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Ασύγχρονη |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 299 Hp |
| Ροπή συστήματος | 460 Nm 339.28 lb.-ft. |
| βάρος | 2129 κιλά 4693.64 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2750 κιλά 6062.71 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 621 κιλά 1369.07 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 539 l 19.03 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1551 l 54.77 cu. ft. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1800 κιλά 3968.32 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| μήκος | 4582 mm 180.39 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1852 mm 72.91 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2108 mm 82.99 in. |
| ύψος | 1601 mm 63.03 in. |
| μεταξόνιο | 2772 mm 109.13 in. |
| εμπρός ίχνος | 1590-1600 mm 62.6 - 62.99 in. |
| Πίσω ίχνος | 1563-1569 mm 61.54 - 61.77 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 163 mm 6.42 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.6 m 38.06 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 15.7° |
| Γωνία φυγής | 17.3° |
| γωνία ράμπας | 12.6° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | τύμπανο |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 235/55 R19; 235/50 R20; 235/45 R21 Πίσω ελαστικά: 255/50 R19; 255/45 R20; 255/40 R21 |
| μέγεθος των ζάντων | Μπροστινά ζάντες: 8J x 19; 8J x 20; 8.5J x 21 Πίσω ζάντες: 8J x 19; 9J x 20; 9J x 21 |