
| От какъв тип е каросерията, Volkswagen ID.5? | Купе, SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, Pro 84 kWh (286 Hp)? | 509-574 км 316.28 - 356.67 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Volkswagen ID.5 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 15.3-17.4 кВтч/100 км. 24.62 - 28 kWh/100 mi 137 - 120 MPGe 6.5 - 5.7 км/кВтч 4.1 - 3.6 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 ID.5 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 180 км/ч | 111.85 mph 0-100 км/ч: 6.7 сек 0-60 mph: 6.4 сек |
| Колко мощност има, Volkswagen ID.5 Купе, SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 286 кс, 545 Нм 401.97 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, Volkswagen ID.5 Купе, SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | Задно задвижване. BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Volkswagen ID.5 Купе, SUV? | 4599 мм 181.06 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Volkswagen ID.5 Купе, SUV? | 1852 мм 72.91 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Volkswagen ID.5 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2053 кг 4526.09 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Volkswagen ID.5 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2680 кг 5908.39 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Volkswagen ID.5 Купе, SUV? | 539 - 1551 л 19.03 - 54.77 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Volkswagen ID.5 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Марка | Volkswagen |
|---|---|
| Модел | ID.5 |
| Генерация | ID.5 |
| Модификация (Двигател) | Pro 84 kWh (286 кс) |
| Начало на производство | Март, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | Купе, SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Тип гориво | Електричество |
|---|---|
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 6.7 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 6.7 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 6.4 сек |
| Максимална скорост | 180 км/ч 111.85 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 7.2 кг/кс, 139.3 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.8 кг/Нм, 265.5 Нм/тон |
| Брутен капацитет на батерията | 84 кВтч |
|---|---|
| Нетен (използваем) капацитет на батерията | 79 кВтч |
| Напрежение на батерията | 353.3 В |
| Технология на батерията | Литиево-никелово манганово-кобалтово оксидна (Li-NMC) |
| Маса на батерията | 495 кг 1091.29 lbs. |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 509-574 км 316.28 - 356.67 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 15.3-17.4 кВтч/100 км.
24.62 - 28 kWh/100 mi 137 - 120 MPGe 6.5 - 5.7 км/кВтч 4.1 - 3.6 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 286 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 545 Нм 401.97 lb.-ft. |
| Модел/код на електродвигателя | EDF |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 286 кс |
| Въртящ момент на системата | 545 Нм 401.97 lb.-ft. |
| Собствена маса | 2053 кг 4526.09 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 2680 кг 5908.39 lbs. |
| Максимална товароносимост | 627 кг 1382.3 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 539 л 19.03 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1551 л 54.77 cu. ft. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (8%) | 1200 кг 2645.55 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1000 кг 2204.62 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 75 кг 165.35 lbs. |
| Дължина | 4599 мм 181.06 in. |
|---|---|
| Широчина | 1852 мм 72.91 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2108 мм 82.99 in. |
| Височина | 1618 мм 63.7 in. |
| Колесна база | 2771 мм 109.09 in. |
| Предна следа | 1588-1598 мм 62.52 - 62.91 in. |
| Задна следа | 1563-1569 мм 61.54 - 61.77 in. |
| Пътен просвет | 163 мм 6.42 in. |
| Минимален диаметър на завой | 10.3 м 33.79 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 15.7° |
| Заден ъгъл на проходимост | 17.3° |
| Ъгъл на рампата | 12.6° |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва задните колела. |
|---|---|
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Барабанни |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 235/55 R19; 235/50 R20; 235/45 R21 Гуми на задните колела: 255/50 R19; 255/45 R20; 255/40 R21 |
| Размери на джантите | Джанти на предните колела: 8J x 19; 8J x 20; 8.5J x 21 Джанти на задните колела: 8J x 19; 9J x 20; 9J x 21 |