
| От какъв тип е каросерията, Leapmotor B05? | Хечбек, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 401 км 249.17 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 15.8 кВтч/100 км. 25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 км/кВтч 3.9 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 170 км/ч | 105.63 mph 0-100 км/ч: 7.5 сек 0-60 mph: 7.1 сек |
| Колко мощност има, Leapmotor B05 Хечбек 2026 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 218 кс, 240 Нм 177.01 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, Leapmotor B05 Хечбек 2026 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | Задно задвижване. BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Leapmotor B05 Хечбек? | 4430 мм 174.41 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Leapmotor B05 Хечбек? | 1880 мм 74.02 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 1674 кг 3690.54 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 2215 кг 4883.24 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Leapmotor B05 Хечбек? | 345 - 1400 л 12.18 - 49.44 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Leapmotor |
| Модел | B05 |
| Генерация | B05 |
| Модификация (Двигател) | 56.2 kWh (218 кс) Electric |
| Начало на производство | Май, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | Хечбек |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Тип гориво | Електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 7.5 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 7.5 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 7.1 сек |
| Максимална скорост | 170 км/ч 105.63 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 7.7 кг/кс, 130.2 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 7 кг/Нм, 143.4 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 56.2 кВтч |
| Напрежение на батерията | 400 В |
| Технология на батерията | Литиево-желязо фосфатна (LiFePO4) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 401 км 249.17 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 15.8 кВтч/100 км.
25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 км/кВтч 3.9 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 218 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 240 Нм 177.01 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 218 кс |
| Въртящ момент на системата | 240 Нм 177.01 lb.-ft. |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1674 кг 3690.54 lbs. |
| Допустима маса | 2215 кг 4883.24 lbs. |
| Максимална товароносимост | 541 кг 1192.7 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 345 л 12.18 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1400 л 49.44 cu. ft. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 60 кг 132.28 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4430 мм 174.41 in. |
| Широчина | 1880 мм 74.02 in. |
| Височина | 1520 мм 59.84 in. |
| Колесна база | 2735 мм 107.68 in. |
| Предна следа | 1606 мм 63.23 in. |
| Задна следа | 1608 мм 63.31 in. |
| Преден надвес | 870 мм 34.25 in. |
| Заден надвес | 825 мм 32.48 in. |
| Пътен просвет | 154 мм 6.06 in. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 225/45 R19 Гуми на задните колела: 235/45 R19 |
| Размери на джантите | 19 |