
| Hvilken type er karosseriet, Leapmotor B05? | Halvkombi , 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 401 km 249.17 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 15.8 kWh/100 km 25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 170 km/t | 105.63 mph 0-100 km/t: 7.5 sek 0-60 mph: 7.1 sek |
| Hva er motorens effekt, Leapmotor B05 Halvkombi 2026 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 218 hk, 240 Hm 177.01 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Leapmotor B05 Halvkombi 2026 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | Bakhjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Leapmotor B05 Halvkombi ? | 4430 mm 174.41 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Leapmotor B05 Halvkombi ? | 1880 mm 74.02 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 1674 kg 3690.54 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 2215 kg 4883.24 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Leapmotor B05 Halvkombi ? | 345 - 1400 l 12.18 - 49.44 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Leapmotor |
| modell | B05 |
| Generasjon | B05 |
| Modifikasjon (motor) | 56.2 kWh (218 hk) Electric |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | Halvkombi |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 7.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 7.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 7.1 sek |
| Maksimal hastighet | 170 km/t 105.63 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.7 kg/hk, 130.2 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 7 kg/Hm, 143.4 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 56.2 kWh |
| Batterispenning | 400 V |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjernfosfat (LiFePO4) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 401 km 249.17 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 15.8 kWh/100 km
25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 218 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 240 Hm 177.01 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 218 hk |
| System dreiemoment | 240 Hm 177.01 lb.-ft. |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1674 kg 3690.54 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2215 kg 4883.24 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 541 kg 1192.7 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 345 l 12.18 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1400 l 49.44 cu. ft. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 60 kg 132.28 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4430 mm 174.41 in. |
| Bredde | 1880 mm 74.02 in. |
| Høyde | 1520 mm 59.84 in. |
| Akselavstand | 2735 mm 107.68 in. |
| Sporvidde, foran | 1606 mm 63.23 in. |
| Sporvidde, baks | 1608 mm 63.31 in. |
| Overheng foran | 870 mm 34.25 in. |
| Overheng bak | 825 mm 32.48 in. |
| Bakkeklaring | 154 mm 6.06 in. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 225/45 R19 Bakdekk: 235/45 R19 |
| Felgstørrese | 19 |