
| De ce tip este caroseria, Leapmotor B05? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 401 km 249.17 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 15.8 kWh/100 km 25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 170 km/h | 105.63 mph 0-100 km/h: 7.5 sec 0-60 mph: 7.1 sec |
| Care este puterea motorului, Leapmotor B05 Hatchback 2026 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 218 CP, 240 Nm 177.01 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Leapmotor B05 Hatchback 2026 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Leapmotor B05 Hatchback? | 4430 mm 174.41 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Leapmotor B05 Hatchback? | 1880 mm 74.02 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 1674 kg 3690.54 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 2215 kg 4883.24 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Leapmotor B05 Hatchback? | 345 - 1400 l 12.18 - 49.44 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Leapmotor B05 56.2 kWh (218 Hp) Electric? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Leapmotor |
| Model | B05 |
| Generație | B05 |
| Modificare (Tip motor) | 56.2 kWh (218 CP) Electric |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 7.1 sec |
| Viteza maximă | 170 km/h 105.63 mph |
| Raport greutate/putere | 7.7 kg/CP, 130.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 7 kg/Nm, 143.4 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 56.2 kWh |
| Voltajul bateriei | 400 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 401 km 249.17 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 15.8 kWh/100 km
25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 218 CP |
| Cuplu motor electric | 240 Nm 177.01 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 218 CP |
| Cuplul total al sistemului | 240 Nm 177.01 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1674 kg 3690.54 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2215 kg 4883.24 lbs. |
| Încarcatura maxima | 541 kg 1192.7 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 345 l 12.18 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1400 l 49.44 cu. ft. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 60 kg 132.28 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4430 mm 174.41 in. |
| Lăţime | 1880 mm 74.02 in. |
| Înălţime | 1520 mm 59.84 in. |
| Ampatament | 2735 mm 107.68 in. |
| Ecartament faţă | 1606 mm 63.23 in. |
| Ecartament spate | 1608 mm 63.31 in. |
| consola frontala | 870 mm 34.25 in. |
| consola spate | 825 mm 32.48 in. |
| Garda la sol | 154 mm 6.06 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 225/45 R19 Cauciucuri spate: 235/45 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 19 |