
| De ce tip este caroseria, Voyah Taishan X8? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Voyah Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 5.5 l/100 km 42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | China VI bRDE |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 370 km 229.91 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Voyah Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 21.5 kWh/100 km 34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.5 sec 0-60 mph: 5.2 sec |
| Care este puterea motorului, Voyah Taishan SUV 2026 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 666 CP, 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Voyah Taishan SUV 2026 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 l 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Voyah 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Voyah Taishan X8 SUV 2026 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. Există moduri hibride paralele și seriale. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Voyah Taishan SUV? | 5200 mm 204.72 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Voyah Taishan SUV? | 2025 mm 79.72 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Voyah Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2790-2815 kg 6150.9 - 6206.01 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Voyah Taishan SUV? | 1148 - 2361 l 40.54 - 83.38 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Voyah Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, cutie automată |
| Marcă | Voyah |
|---|---|
| Model | Taishan |
| Generație | Taishan X8 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T (666 CP) Plug-in Hybrid 4WD |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil - mixt (CLTC) | 5.5 l/100 km
42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.2 sec |
| Viteza maximă | 200 km/h 124.27 mph |
| Standardul ecologic | China VI bRDE |
| Raport greutate/putere | 4.2 kg/CP, 238.7 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3 kg/Nm, 328 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 65 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 370 km 229.91 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 21.5 kWh/100 km
34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 204 CP |
| Cuplu motor electric | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 313 CP |
| Cuplu motor electric | 395 Nm 291.34 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Puterea sistemului | 666 CP |
| Cuplul total al sistemului | 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| Putere | 150 CP |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 100.2 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | DFMC15TE3 |
| Volumul motorului | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 2790-2815 kg 6150.9 - 6206.01 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 1148 l 40.54 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2361 l 83.38 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Lungime | 5200 mm 204.72 in. |
|---|---|
| Lăţime | 2025 mm 79.72 in. |
| Înălţime | 1814 mm 71.42 in. |
| Ampatament | 3090 mm 121.65 in. |
| Ecartament faţă | 1738 mm 68.43 in. |
| Ecartament spate | 1755 mm 69.09 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.8 m 35.43 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. Există moduri hibride paralele și seriale. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, Suspensie pneumatică |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă, Suspensie pneumatică |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) 4 roți de virare (roți de virare spate) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/50 R21; 275/45 R22 |
| Dimensiunea jantelor | 21; 22 |