
| De ce tip este caroseria, Voyah Taishan X8? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Voyah Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 5.8 l/100 km 40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Voyah Taishan 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | China VI bRDE |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 245 km 152.24 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Voyah Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 23.2 kWh/100 km 37.34 kWh/100 mi 90 MPGe 4.3 km/kWh 2.7 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.9 sec 0-60 mph: 5.6 sec |
| Care este puterea motorului, Voyah Taishan SUV 2026 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 646 CP, 910 Nm 671.18 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Voyah Taishan SUV 2026 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 l 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Voyah 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Voyah Taishan X8 SUV 2026 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. Există moduri hibride paralele și seriale. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Voyah Taishan SUV? | 5200 mm 204.72 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Voyah Taishan SUV? | 2025 mm 79.72 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Voyah Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2765 kg 6095.78 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Voyah Taishan SUV? | 1148 - 2361 l 40.54 - 83.38 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Voyah Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, cutie automată |
| Marcă | Voyah |
|---|---|
| Model | Taishan |
| Generație | Taishan X8 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T (646 CP) Plug-in Hybrid 4WD |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil - mixt (CLTC) | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.6 sec |
| Viteza maximă | 200 km/h 124.27 mph |
| Standardul ecologic | China VI bRDE |
| Raport greutate/putere | 4.3 kg/CP, 233.6 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3 kg/Nm, 329.1 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 44.5 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 245 km 152.24 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 23.2 kWh/100 km
37.34 kWh/100 mi 90 MPGe 4.3 km/kWh 2.7 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 204 CP |
| Cuplu motor electric | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 292 CP |
| Cuplu motor electric | 380 Nm 280.27 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Puterea sistemului | 646 CP |
| Cuplul total al sistemului | 910 Nm 671.18 lb.-ft. |
| Putere | 150 CP |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 100.2 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | DFMC15TE3 |
| Volumul motorului | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 2765 kg 6095.78 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 1148 l 40.54 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2361 l 83.38 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Lungime | 5200 mm 204.72 in. |
|---|---|
| Lăţime | 2025 mm 79.72 in. |
| Înălţime | 1814 mm 71.42 in. |
| Ampatament | 3090 mm 121.65 in. |
| Ecartament faţă | 1738 mm 68.43 in. |
| Ecartament spate | 1755 mm 69.09 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12.5 m 41.01 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. Există moduri hibride paralele și seriale. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/50 R21; 275/45 R22 |
| Dimensiunea jantelor | 21; 22 |