
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Voyah Taishan X8? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Voyah Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 5.5 l/100 km 42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | China VI bRDE |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 370 km 229.91 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Voyah Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 21.5 κιλοβατώρα/100 χλμ 34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.5 δευτ 0-60 mph: 5.2 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Voyah Taishan SUV 2026 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 666 Hp, 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Voyah Taishan SUV 2026 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 l 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2026 Voyah 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Voyah Taishan X8 SUV 2026 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. Υπάρχουν παράλληλες και σειριακές υβριδικές λειτουργίες. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Voyah Taishan SUV ? | 5200 mm 204.72 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Voyah Taishan SUV ? | 2025 mm 79.72 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Voyah Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2790-2815 κιλά 6150.9 - 6206.01 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Voyah Taishan SUV ? | 1148 - 2361 l 40.54 - 83.38 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Voyah Taishan X8 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Voyah |
|---|---|
| μοντέλο | Taishan |
| παραγωγή | Taishan X8 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD |
| έναρξη της παραγωγής | Ενδέχεται, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (CLTC) | 5.5 l/100 km
42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
|---|---|
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 5.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 5.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 5.2 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h 124.27 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | China VI bRDE |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 4.2 κιλά/Hp, 238.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 3 κιλά/Nm, 328 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 65 kWh |
|---|---|
| Τάση μπαταρίας | 800 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 370 km 229.91 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 21.5 κιλοβατώρα/100 χλμ
34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 204 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 313 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 395 Nm 291.34 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 666 Hp |
| Ροπή συστήματος | 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| δύναμη | 150 Hp |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 100.2 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | DFMC15TE3 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| βάρος | 2790-2815 κιλά 6150.9 - 6206.01 lbs. |
|---|---|
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1148 l 40.54 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 2361 l 83.38 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| μήκος | 5200 mm 204.72 in. |
|---|---|
| πλάτος | 2025 mm 79.72 in. |
| ύψος | 1814 mm 71.42 in. |
| μεταξόνιο | 3090 mm 121.65 in. |
| εμπρός ίχνος | 1738 mm 68.43 in. |
| Πίσω ίχνος | 1755 mm 69.09 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.8 m 35.43 ft. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. Υπάρχουν παράλληλες και σειριακές υβριδικές λειτουργίες. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Ανάρτηση αέρα |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων, Ανάρτηση αέρα |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) 4 στρεφόμενοι τροχοί (πίσω στρεφόμενοι τροχοί) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 255/50 R21; 275/45 R22 |
| μέγεθος των ζάντων | 21; 22 |