
| От какъв тип е каросерията, Voyah Taishan X8? | SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Voyah Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 5.8 л/100 км 40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Voyah Taishan 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | China VI bRDE |
| Колко може да измине изцяло на ток, 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 245 км 152.24 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Voyah Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 23.2 кВтч/100 км. 37.34 kWh/100 mi 90 MPGe 4.3 км/кВтч 2.7 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 км/ч | 124.27 mph 0-100 км/ч: 5.9 сек 0-60 mph: 5.6 сек |
| Колко мощност има, Voyah Taishan SUV 2026 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 646 кс, 910 Нм 671.18 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Voyah Taishan SUV 2026 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 л 1497 см3 91.35 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2026 Voyah 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Voyah Taishan X8 SUV 2026 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Пълно задвижване (4x4). PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. Има възможност за движение в изцяло електрически или смесен режим. Има паралелен и сериен хибриден режим. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Voyah Taishan SUV? | 5200 мм 204.72 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Voyah Taishan SUV? | 2025 мм 79.72 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Voyah Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2765 кг 6095.78 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Voyah Taishan SUV? | 1148 - 2361 л 40.54 - 83.38 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Voyah Taishan X8 1.5T (646 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Марка | Voyah |
|---|---|
| Модел | Taishan |
| Генерация | Taishan X8 |
| Модификация (Двигател) | 1.5T (646 кс) Plug-in Hybrid 4WD |
| Начало на производство | Май, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Разход на гориво - комбиниран (CLTC) | 5.8 л/100 км
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 км/л |
|---|---|
| Тип гориво | бензин / електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 5.9 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 5.9 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 5.6 сек |
| Максимална скорост | 200 км/ч 124.27 mph |
| Екологичен стандарт | China VI bRDE |
| Съотношение тегло/мощност | 4.3 кг/кс, 233.6 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3 кг/Нм, 329.1 Нм/тон |
| Брутен капацитет на батерията | 44.5 кВтч |
|---|---|
| Технология на батерията | Литиево-желязо фосфатна (LiFePO4) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Електрически пробег (CLTC) | 245 км 152.24 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (CLTC) | 23.2 кВтч/100 км.
37.34 kWh/100 mi 90 MPGe 4.3 км/кВтч 2.7 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 204 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 310 Нм 228.64 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Отпред, напречно |
| Електродвигател 2 | |
| Мощност на ел. двигател | 292 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 380 Нм 280.27 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Системна мощност | 646 кс |
| Въртящ момент на системата | 910 Нм 671.18 lb.-ft. |
| Мощност | 150 кс |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 100.2 кс/л |
| Въртящ момент | 220 Нм 162.26 lb.-ft. |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | DFMC15TE3 |
| Обем на двигателя | 1497 см3 91.35 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Собствена маса | 2765 кг 6095.78 lbs. |
|---|---|
| Минимален обем на багажника | 1148 л 40.54 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 2361 л 83.38 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 65 л 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Дължина | 5200 мм 204.72 in. |
|---|---|
| Широчина | 2025 мм 79.72 in. |
| Височина | 1814 мм 71.42 in. |
| Колесна база | 3090 мм 121.65 in. |
| Предна следа | 1738 мм 68.43 in. |
| Задна следа | 1755 мм 69.09 in. |
| Минимален диаметър на завой | 12.5 м 41.01 ft. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. Има възможност за движение в изцяло електрически или смесен режим. Има паралелен и сериен хибриден режим. |
|---|---|
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | двоен напречен носач |
| Задно окачване | Независимо многораменно (многоточково) окачване |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 255/50 R21; 275/45 R22 |
| Размери на джантите | 21; 22 |