
| De ce tip este caroseria, Volkswagen ID.4? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, Pro 84 kWh (286 Hp)? | 504-572 km 313.17 - 355.42 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 15.3-17.6 kWh/100 km 24.62 - 28.32 kWh/100 mi 137 - 119 MPGe 6.5 - 5.7 km/kWh 4.1 - 3.5 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 6.7 sec 0-60 mph: 6.4 sec |
| Care este puterea motorului, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 286 CP, 545 Nm 401.97 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 4584 mm 180.47 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 1852 mm 72.91 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2061 kg 4543.73 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2690 kg 5930.43 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 533 - 1565 l 18.82 - 55.27 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Volkswagen |
|---|---|
| Model | ID.4 |
| Generație | ID.4 |
| Modificare (Tip motor) | Pro 84 kWh (286 CP) |
| Anul inceperii productiei | Martie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 6.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 6.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 6.4 sec |
| Viteza maximă | 180 km/h 111.85 mph |
| Raport greutate/putere | 7.2 kg/CP, 138.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.8 kg/Nm, 264.4 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 84 kWh |
|---|---|
| Capacitatea netă (utilizabilă) a bateriei | 79 kWh |
| Voltajul bateriei | 353.3 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Greutatea bateriei | 495 kg 1091.29 lbs. |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 504-572 km 313.17 - 355.42 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 15.3-17.6 kWh/100 km
24.62 - 28.32 kWh/100 mi 137 - 119 MPGe 6.5 - 5.7 km/kWh 4.1 - 3.5 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 286 CP |
| Cuplu motor electric | 545 Nm 401.97 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | EDF |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 286 CP |
| Cuplul total al sistemului | 545 Nm 401.97 lb.-ft. |
| Masă proprie | 2061 kg 4543.73 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2690 kg 5930.43 lbs. |
| Încarcatura maxima | 629 kg 1386.71 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 533 l 18.82 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1565 l 55.27 cu. ft. |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (8%) | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 75 kg 165.35 lbs. |
| Lungime | 4584 mm 180.47 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1852 mm 72.91 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2108 mm 82.99 in. |
| Înălţime | 1634 mm 64.33 in. |
| Ampatament | 2771 mm 109.09 in. |
| Ecartament faţă | 1588-1598 mm 62.52 - 62.91 in. |
| Ecartament spate | 1564-1570 mm 61.57 - 61.81 in. |
| Garda la sol | 163 mm 6.42 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.3 m 33.79 ft. |
| Unghi Abordarea | 15.6° |
| Unghi de plecare | 16.8° |
| unghiul de rampă | 13° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | tambur |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 235/55 R19; 235/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 8J x 19; 8J x 20 |