
| Hvilken type er karosseriet, Volkswagen ID.4? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, Pro 84 kWh (286 Hp)? | 504-572 km 313.17 - 355.42 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 15.3-17.6 kWh/100 km 24.62 - 28.32 kWh/100 mi 137 - 119 MPGe 6.5 - 5.7 km/kWh 4.1 - 3.5 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 180 km/t | 111.85 mph 0-100 km/t: 6.7 sek 0-60 mph: 6.4 sek |
| Hva er motorens effekt, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 286 hk, 545 Hm 401.97 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | Bakhjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 4584 mm 180.47 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 1852 mm 72.91 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2061 kg 4543.73 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2690 kg 5930.43 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 533 - 1565 l 18.82 - 55.27 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 1, automatisk girkasse |
| merke | Volkswagen |
|---|---|
| modell | ID.4 |
| Generasjon | ID.4 |
| Modifikasjon (motor) | Pro 84 kWh (286 hk) |
| Første år av produksjon | Mars, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
|---|---|
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 6.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 6.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 6.4 sek |
| Maksimal hastighet | 180 km/t 111.85 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.2 kg/hk, 138.8 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 3.8 kg/Hm, 264.4 Hm/tonn |
| Brutto batterikapasitet | 84 kWh |
|---|---|
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 79 kWh |
| Batterispenning | 353.3 V |
| Teknologi for batterilagring | Litium-nikkel mangan koboltoksid (Li-NMC) |
| Batterivekt | 495 kg 1091.29 lbs. |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 504-572 km 313.17 - 355.42 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 15.3-17.6 kWh/100 km
24.62 - 28.32 kWh/100 mi 137 - 119 MPGe 6.5 - 5.7 km/kWh 4.1 - 3.5 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 286 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 545 Hm 401.97 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | EDF |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 286 hk |
| System dreiemoment | 545 Hm 401.97 lb.-ft. |
| Vekt | 2061 kg 4543.73 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2690 kg 5930.43 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 629 kg 1386.71 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 533 l 18.82 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1565 l 55.27 cu. ft. |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 8% stigning | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 75 kg 165.35 lbs. |
| Lengde | 4584 mm 180.47 in. |
|---|---|
| Bredde | 1852 mm 72.91 in. |
| Bredde inkl. speil | 2108 mm 82.99 in. |
| Høyde | 1634 mm 64.33 in. |
| Akselavstand | 2771 mm 109.09 in. |
| Sporvidde, foran | 1588-1598 mm 62.52 - 62.91 in. |
| Sporvidde, baks | 1564-1570 mm 61.57 - 61.81 in. |
| Bakkeklaring | 163 mm 6.42 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.3 m 33.79 ft. |
| Angrepsvinkel | 15.6° |
| Utgangsvinkel | 16.8° |
| rampe vinkel | 13° |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver bakhjulene. |
|---|---|
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Tromme |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 235/55 R19; 235/50 R20 |
| Felgstørrese | 8J x 19; 8J x 20 |