
| Korimalli, Volkswagen ID.4? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, Pro 84 kWh (286 Hp)? | 504-572 km 313.17 - 355.42 mi |
| Virrankulutus, Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 15.3-17.6 kWh/100 km 24.62 - 28.32 kWh/100 mi 137 - 119 MPGe 6.5 - 5.7 km/kWh 4.1 - 3.5 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 6.7 s 0-60 mph: 6.4 s |
| Teho, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 286 hv, 545 Nm 401.97 lb.-ft. |
| Vetotapa, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 4584 mm 180.47 in. |
| Leveys, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 1852 mm 72.91 in. |
| Nettopaino, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2061 kg 4543.73 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2690 kg 5930.43 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 533 - 1565 l 18.82 - 55.27 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Volkswagen |
|---|---|
| Malli | ID.4 |
| Sukupolvi | ID.4 |
| Versio (moottori) | Pro 84 kWh (286 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Maaliskuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 6.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 6.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 6.4 s |
| Huippunopeus | 180 km/h 111.85 mph |
| Paino/teho suhde | 7.2 kg/hv, 138.8 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 3.8 kg/Nm, 264.4 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 84 kWh |
|---|---|
| Akun (käyttökelpoinen) nettokapasiteetti | 79 kWh |
| Akun jännite | 353.3 V |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun paino | 495 kg 1091.29 lbs. |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (WLTP) | 504-572 km 313.17 - 355.42 mi |
| Sähkönkulutus (WLTP) | 15.3-17.6 kWh/100 km
24.62 - 28.32 kWh/100 mi 137 - 119 MPGe 6.5 - 5.7 km/kWh 4.1 - 3.5 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 286 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 545 Nm 401.97 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | EDF |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 286 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 545 Nm 401.97 lb.-ft. |
| Paino | 2061 kg 4543.73 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2690 kg 5930.43 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 629 kg 1386.71 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 533 l 18.82 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1565 l 55.27 cu. ft. |
| Sallittu kattokuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (8%) | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Pituus | 4584 mm 180.47 in. |
|---|---|
| Leveys | 1852 mm 72.91 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 2108 mm 82.99 in. |
| Korkeus | 1634 mm 64.33 in. |
| Pyörän perusta | 2771 mm 109.09 in. |
| Etupyörän jälki | 1588-1598 mm 62.52 - 62.91 in. |
| Takapyörän jälki | 1564-1570 mm 61.57 - 61.81 in. |
| Maavara | 163 mm 6.42 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.3 m 33.79 ft. |
| lähestymiskulma | 15.6° |
| Jättökulma | 16.8° |
| ylityskulma | 13° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Rummut |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 235/55 R19; 235/50 R20 |
| Vanteen koko | 8J x 19; 8J x 20 |