
| De ce tip este caroseria, Volkswagen ID.4? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, Pure 61 kWh (190 Hp)? | 382-438 km 237.36 - 272.16 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Volkswagen ID.4 Pure 61 kWh (190 Hp)? | 15.9-18.1 kWh/100 km 25.59 - 29.13 kWh/100 mi 132 - 116 MPGe 6.3 - 5.5 km/kWh 3.9 - 3.4 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 ID.4 Pure 61 kWh (190 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 8.5 sec 0-60 mph: 8.1 sec |
| Care este puterea motorului, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pure 61 kWh (190 Hp)? | 190 CP, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pure 61 kWh (190 Hp)? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 4584 mm 180.47 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 1852 mm 72.91 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Volkswagen ID.4 Pure 61 kWh (190 Hp)? | 1990 kg 4387.2 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Volkswagen ID.4 Pure 61 kWh (190 Hp)? | 2590 kg 5709.97 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Volkswagen ID.4 SUV? | 533 - 1565 l 18.82 - 55.27 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Volkswagen ID.4 Pure 61 kWh (190 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Volkswagen |
|---|---|
| Model | ID.4 |
| Generație | ID.4 |
| Modificare (Tip motor) | Pure 61 kWh (190 CP) |
| Anul inceperii productiei | Martie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 8.1 sec |
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| Raport greutate/putere | 10.5 kg/CP, 95.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.7 kg/Nm, 175.9 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 61 kWh |
|---|---|
| Capacitatea netă (utilizabilă) a bateriei | 58 kWh |
| Voltajul bateriei | 332.8 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 382-438 km 237.36 - 272.16 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 15.9-18.1 kWh/100 km
25.59 - 29.13 kWh/100 mi 132 - 116 MPGe 6.3 - 5.5 km/kWh 3.9 - 3.4 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 190 CP |
| Cuplu motor electric | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | EEJ |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 190 CP |
| Cuplul total al sistemului | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Masă proprie | 1990 kg 4387.2 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2590 kg 5709.97 lbs. |
| Încarcatura maxima | 600 kg 1322.77 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 533 l 18.82 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1565 l 55.27 cu. ft. |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (8%) | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 75 kg 165.35 lbs. |
| Lungime | 4584 mm 180.47 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1852 mm 72.91 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2108 mm 82.99 in. |
| Înălţime | 1634 mm 64.33 in. |
| Ampatament | 2771 mm 109.09 in. |
| Ecartament faţă | 1588 mm 62.52 in. |
| Ecartament spate | 1563 mm 61.54 in. |
| Garda la sol | 163 mm 6.42 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.3 m 33.79 ft. |
| Unghi Abordarea | 15.9° |
| Unghi de plecare | 16.7° |
| unghiul de rampă | 13.2° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | tambur |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 235/55 R19; 235/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 8J x 19; 8J x 20 |