
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Volkswagen ID.4? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, Pro 84 kWh (286 Hp)? | 504-572 km 313.17 - 355.42 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 15.3-17.6 κιλοβατώρα/100 χλμ 24.62 - 28.32 kWh/100 mi 137 - 119 MPGe 6.5 - 5.7 km/kWh 4.1 - 3.5 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 6.7 δευτ 0-60 mph: 6.4 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 286 Hp, 545 Nm 401.97 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Volkswagen ID.4 SUV 2026 Pro 84 kWh (286 Hp)? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Volkswagen ID.4 SUV ? | 4584 mm 180.47 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Volkswagen ID.4 SUV ? | 1852 mm 72.91 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2061 κιλά 4543.73 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 2690 κιλά 5930.43 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Volkswagen ID.4 SUV ? | 533 - 1565 l 18.82 - 55.27 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Volkswagen ID.4 Pro 84 kWh (286 Hp)? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Volkswagen |
|---|---|
| μοντέλο | ID.4 |
| παραγωγή | ID.4 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | Pro 84 kWh (286 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Μάρτιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 6.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 6.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 6.4 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h 111.85 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 7.2 κιλά/Hp, 138.8 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 3.8 κιλά/Nm, 264.4 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 84 kWh |
|---|---|
| Καθαρή (χρησιμοποιήσιμη) χωρητικότητα μπαταρίας | 79 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 353.3 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Βάρος μπαταρίας | 495 κιλά 1091.29 lbs. |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 504-572 km 313.17 - 355.42 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (WLTP) | 15.3-17.6 κιλοβατώρα/100 χλμ
24.62 - 28.32 kWh/100 mi 137 - 119 MPGe 6.5 - 5.7 km/kWh 4.1 - 3.5 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 286 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 545 Nm 401.97 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | EDF |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 286 Hp |
| Ροπή συστήματος | 545 Nm 401.97 lb.-ft. |
| βάρος | 2061 κιλά 4543.73 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2690 κιλά 5930.43 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 629 κιλά 1386.71 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 533 l 18.82 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1565 l 55.27 cu. ft. |
| Μέγιστο φορτίο | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (85) | 1200 κιλά 2645.55 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1000 κιλά 2204.62 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| μήκος | 4584 mm 180.47 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1852 mm 72.91 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2108 mm 82.99 in. |
| ύψος | 1634 mm 64.33 in. |
| μεταξόνιο | 2771 mm 109.09 in. |
| εμπρός ίχνος | 1588-1598 mm 62.52 - 62.91 in. |
| Πίσω ίχνος | 1564-1570 mm 61.57 - 61.81 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 163 mm 6.42 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.3 m 33.79 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 15.6° |
| Γωνία φυγής | 16.8° |
| γωνία ράμπας | 13° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | τύμπανο |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 235/55 R19; 235/50 R20 |
| μέγεθος των ζάντων | 8J x 19; 8J x 20 |