
| De ce tip este caroseria, Skoda Enyaq (facelift 2025)? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 60 61 kWh (190 Hp)? | 428-456 km 265.95 - 283.35 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Skoda Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 15-16 kWh/100 km 24.14 - 25.75 kWh/100 mi 140 - 131 MPGe 6.7 - 6.3 km/kWh 4.1 - 3.9 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 8.6 sec 0-60 mph: 8.2 sec |
| Care este puterea motorului, Skoda Enyaq SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp)? | 190 CP, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Skoda Enyaq (facelift 2025) SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp)? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Skoda Enyaq SUV? | 4658 mm 183.39 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Skoda Enyaq SUV? | 1879 mm 73.98 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Skoda Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 1989-2125 kg 4384.99 - 4684.82 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Skoda Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 2600 kg 5732.02 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Skoda Enyaq SUV? | 585 - 1710 l 20.66 - 60.39 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Skoda Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Skoda |
|---|---|
| Model | Enyaq |
| Generație | Enyaq (facelift 2025) |
| Modificare (Tip motor) | 60 61 kWh (190 CP) |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 8.2 sec |
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| Raport greutate/putere | 10.5 kg/CP, 95.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.7 kg/Nm, 176 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 61 kWh |
|---|---|
| Capacitatea netă (utilizabilă) a bateriei | 58 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-ion (Li-Ion) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 428-456 km 265.95 - 283.35 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 15-16 kWh/100 km
24.14 - 25.75 kWh/100 mi 140 - 131 MPGe 6.7 - 6.3 km/kWh 4.1 - 3.9 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 190 CP |
| Cuplu motor electric | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 190 CP |
| Cuplul total al sistemului | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Masă proprie | 1989-2125 kg 4384.99 - 4684.82 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2600 kg 5732.02 lbs. |
| Încarcatura maxima | 475-611 kg 1047.2 - 1347.02 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 585 l 20.66 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1710 l 60.39 cu. ft. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Lungime | 4658 mm 183.39 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1879 mm 73.98 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2148 mm 84.57 in. |
| Înălţime | 1622 mm 63.86 in. |
| Ampatament | 2766 mm 108.9 in. |
| Ecartament faţă | 1587 mm 62.48 in. |
| Ecartament spate | 1561 mm 61.46 in. |
| consola frontala | 869 mm 34.21 in. |
| consola spate | 1023 mm 40.28 in. |
| Garda la sol | 168-183 mm 6.61 - 7.2 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.1 m 33.14 ft. |
| Unghi Abordarea | 15.5° |
| Unghi de plecare | 18.1° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | tambur |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea jantelor | 19; 20 |