
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Skoda Enyaq (facelift 2025)? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 60 61 kWh (190 Hp)? | 428-456 km 265.95 - 283.35 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Skoda Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 15-16 κιλοβατώρα/100 χλμ 24.14 - 25.75 kWh/100 mi 140 - 131 MPGe 6.7 - 6.3 km/kWh 4.1 - 3.9 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 8.6 δευτ 0-60 mph: 8.2 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Skoda Enyaq SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp)? | 190 Hp, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Skoda Enyaq (facelift 2025) SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp)? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Skoda Enyaq SUV ? | 4658 mm 183.39 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Skoda Enyaq SUV ? | 1879 mm 73.98 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Skoda Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 1989-2125 κιλά 4384.99 - 4684.82 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Skoda Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 2600 κιλά 5732.02 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Skoda Enyaq SUV ? | 585 - 1710 l 20.66 - 60.39 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Skoda Enyaq (facelift 2025) 60 61 kWh (190 Hp)? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Skoda |
|---|---|
| μοντέλο | Enyaq |
| παραγωγή | Enyaq (facelift 2025) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 60 61 kWh (190 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 8.6 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 8.6 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 8.2 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h 99.42 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 10.5 κιλά/Hp, 95.5 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 5.7 κιλά/Nm, 176 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 61 kWh |
|---|---|
| Καθαρή (χρησιμοποιήσιμη) χωρητικότητα μπαταρίας | 58 kWh |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Ιόντων λιθίου (Li-Ion) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 428-456 km 265.95 - 283.35 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (WLTP) | 15-16 κιλοβατώρα/100 χλμ
24.14 - 25.75 kWh/100 mi 140 - 131 MPGe 6.7 - 6.3 km/kWh 4.1 - 3.9 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 190 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 190 Hp |
| Ροπή συστήματος | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| βάρος | 1989-2125 κιλά 4384.99 - 4684.82 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2600 κιλά 5732.02 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 475-611 κιλά 1047.2 - 1347.02 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 585 l 20.66 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1710 l 60.39 cu. ft. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1000 κιλά 2204.62 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| μήκος | 4658 mm 183.39 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1879 mm 73.98 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2148 mm 84.57 in. |
| ύψος | 1622 mm 63.86 in. |
| μεταξόνιο | 2766 mm 108.9 in. |
| εμπρός ίχνος | 1587 mm 62.48 in. |
| Πίσω ίχνος | 1561 mm 61.46 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 869 mm 34.21 in. |
| Πίσω πρόβολος | 1023 mm 40.28 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 168-183 mm 6.61 - 7.2 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.1 m 33.14 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 15.5° |
| Γωνία φυγής | 18.1° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | τύμπανο |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος των ζάντων | 19; 20 |