
| De ce tip este caroseria, Hycan Z03? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 76.8 kWh (218 Hp)? | 620 km 385.25 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Hycan Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 13.6 kWh/100 km 21.89 kWh/100 mi 154 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2021 Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 6.9 sec 0-60 mph: 6.6 sec |
| Care este puterea motorului, Hycan Z03 SUV, Crossover 2021 76.8 kWh (218 Hp)? | 218 CP, 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Hycan Z03 SUV, Crossover 2021 76.8 kWh (218 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2021 Hycan Z03 SUV, Crossover? | 4602 mm 181.18 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2021 Hycan Z03 SUV, Crossover? | 1900 mm 74.8 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2021 Hycan Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 1750 kg 3858.09 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2021 Hycan Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 2160 kg 4761.98 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2021 Hycan Z03 SUV, Crossover? | 402 l 14.2 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2021 Hycan Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Hycan |
|---|---|
| Model | Z03 |
| Generație | Z03 |
| Modificare (Tip motor) | 76.8 kWh (218 CP) |
| Anul inceperii productiei | Octombrie, 2021 an |
| Anul opririi productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 6.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 6.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 6.6 sec |
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| Raport greutate/putere | 8 kg/CP, 124.6 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 7.8 kg/Nm, 128.6 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 76.8 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 620 km 385.25 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 13.6 kWh/100 km
21.89 kWh/100 mi 154 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 218 CP |
| Cuplu motor electric | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ180XS116 |
| Rotații maxime ale motorului electric | 16000 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 218 CP |
| Cuplul total al sistemului | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Masă proprie | 1750 kg 3858.09 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2160 kg 4761.98 lbs. |
| Încarcatura maxima | 410 kg 903.9 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 402 l 14.2 cu. ft. |
| Lungime | 4602 mm 181.18 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1900 mm 74.8 in. |
| Înălţime | 1645 mm 64.76 in. |
| Ampatament | 2750 mm 108.27 in. |
| Ecartament faţă | 1610 mm 63.39 in. |
| Ecartament spate | 1610 mm 63.39 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.31 |
| Unghi Abordarea | 17° |
| Unghi de plecare | 20° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 215/50 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 18 |