
| Korimalli, Hycan Z03? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 76.8 kWh (218 Hp)? | 620 km 385.25 mi |
| Virrankulutus, Hycan Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 13.6 kWh/100 km 21.89 kWh/100 mi 154 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2021 Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 6.9 s 0-60 mph: 6.6 s |
| Teho, Hycan Z03 SUV, Crossover 2021 76.8 kWh (218 Hp)? | 218 hv, 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Vetotapa, Hycan Z03 SUV, Crossover 2021 76.8 kWh (218 Hp)? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2021 Hycan Z03 SUV, Crossover ? | 4602 mm 181.18 in. |
| Leveys, 2021 Hycan Z03 SUV, Crossover ? | 1900 mm 74.8 in. |
| Nettopaino, 2021 Hycan Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 1750 kg 3858.09 lbs. |
| Kokonaispaino, 2021 Hycan Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 2160 kg 4761.98 lbs. |
| Tavaratila, 2021 Hycan Z03 SUV, Crossover ? | 402 l 14.2 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2021 Hycan Z03 76.8 kWh (218 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Hycan |
|---|---|
| Malli | Z03 |
| Sukupolvi | Z03 |
| Versio (moottori) | 76.8 kWh (218 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Lokakuu, 2021 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 6.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 6.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 6.6 s |
| Huippunopeus | 160 km/h 99.42 mph |
| Paino/teho suhde | 8 kg/hv, 124.6 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 7.8 kg/Nm, 128.6 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 76.8 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (CLTC) | 620 km 385.25 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 13.6 kWh/100 km
21.89 kWh/100 mi 154 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 218 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ180XS116 |
| Sähkömoottorin suurimmat kierrokset | 16000 kierrosta/min |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 218 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Paino | 1750 kg 3858.09 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2160 kg 4761.98 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 410 kg 903.9 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 402 l 14.2 cu. ft. |
| Pituus | 4602 mm 181.18 in. |
|---|---|
| Leveys | 1900 mm 74.8 in. |
| Korkeus | 1645 mm 64.76 in. |
| Pyörän perusta | 2750 mm 108.27 in. |
| Etupyörän jälki | 1610 mm 63.39 in. |
| Takapyörän jälki | 1610 mm 63.39 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.31 |
| lähestymiskulma | 17° |
| Jättökulma | 20° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Vääntö |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/50 R18 |
| Vanteen koko | 18 |