
| De ce tip este caroseria, Hycan Z03? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 55.5 kWh (184 Hp)? | 430 km 267.19 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Hycan Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 13.5 kWh/100 km 21.73 kWh/100 mi 155 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2022 Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 140 km/h | 86.99 mph 0-100 km/h: 7.9 sec 0-60 mph: 7.5 sec |
| Care este puterea motorului, Hycan Z03 SUV, Crossover 2022 55.5 kWh (184 Hp)? | 184 CP, 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Hycan Z03 SUV, Crossover 2022 55.5 kWh (184 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2022 Hycan Z03 SUV, Crossover? | 4602 mm 181.18 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2022 Hycan Z03 SUV, Crossover? | 1900 mm 74.8 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2022 Hycan Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 1660 kg 3659.67 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2022 Hycan Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 2110 kg 4651.75 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2022 Hycan Z03 SUV, Crossover? | 402 l 14.2 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2022 Hycan Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Hycan |
|---|---|
| Model | Z03 |
| Generație | Z03 |
| Modificare (Tip motor) | 55.5 kWh (184 CP) |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2022 an |
| Anul opririi productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 7.5 sec |
| Viteza maximă | 140 km/h 86.99 mph |
| Raport greutate/putere | 9 kg/CP, 110.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 7.4 kg/Nm, 135.5 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 55.5 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 430 km 267.19 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 13.5 kWh/100 km
21.73 kWh/100 mi 155 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 184 CP |
| Cuplu motor electric | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ180XS116 |
| Rotații maxime ale motorului electric | 14000 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 184 CP |
| Cuplul total al sistemului | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Masă proprie | 1660 kg 3659.67 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2110 kg 4651.75 lbs. |
| Încarcatura maxima | 450 kg 992.08 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 402 l 14.2 cu. ft. |
| Lungime | 4602 mm 181.18 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1900 mm 74.8 in. |
| Înălţime | 1600 mm 62.99 in. |
| Ampatament | 2750 mm 108.27 in. |
| Ecartament faţă | 1610 mm 63.39 in. |
| Ecartament spate | 1610 mm 63.39 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.31 |
| Unghi Abordarea | 14° |
| Unghi de plecare | 16° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 215/55 R17 |
| Dimensiunea jantelor | 17 |