
| Korimalli, Chery Tiggo 9 (Global version)? | SUV, 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Chery Tiggo 9 (Global version) 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 8.3 l/100 km 28.3 US mpg 34 UK mpg 12 km/l |
| Päästöt, Chery Tiggo 9 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 197 g/km CO2 Euro 6b |
| Teho, Chery Tiggo 9 SUV 2025 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 254 hv, 390 Nm 287.65 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Chery Tiggo 9 SUV 2025 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 2.0 l 1998 sm3 121.93 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2025 Chery 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Chery Tiggo 9 (Global version) SUV 2025 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | Neliveto. Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa pysyvästi etupyöriä, ja tarvittaessa takapyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
| Pituus, 2025 Chery Tiggo 9 SUV? | 4810 mm 189.37 in. |
| Leveys, 2025 Chery Tiggo 9 SUV? | 1925 mm 75.79 in. |
| Tavaratila, 2025 Chery Tiggo 9 SUV? | 448 - 2065 l 15.82 - 72.92 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Chery Tiggo 9 (Global version) 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 7, automaattinen vaihdelaatikko DCT |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Chery |
| Malli | Tiggo 9 |
| Sukupolvi | Tiggo 9 (Global version) |
| Versio (moottori) | 2.0 TGDI (254 hv) AWD DCT |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 8.3 l/100 km
28.3 US mpg 34 UK mpg 12 km/l |
| CO2-päästöt | 197 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Päästönormi | Euro 6b |
| Moottori | |
| Teho | 254 hv @ 5500 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 127.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 390 Nm @ 1750-4000 kierrosta/min 287.65 lb.-ft. @ 1750-4000 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | SQRF4J20 |
| Moottorin tilavuus | 1998 sm3 121.93 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorin öljytilavuus | 4.3 l 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2065 l 72.92 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Mitat | |
| Pituus | 4810 mm 189.37 in. |
| Leveys | 1925 mm 75.79 in. |
| Korkeus | 1741 mm 68.54 in. |
| Pyörän perusta | 2800 mm 110.24 in. |
| Maavara | 147 mm 5.79 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa pysyvästi etupyöriä, ja tarvittaessa takapyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 7 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko DCT |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 245/50 R20 |
| Vanteen koko | 20 |