
| De ce tip este caroseria, BMW Seria 5 Sedan Long (G38)? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, BMW Seria 5 Sedan Long (G38) 540Li (340 Hp) Steptronic? | 7.6 l/100 km 30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
| Cât de rapidă este mașina, 2017 Seria 5 Sedan Long (G38) 540Li (340 Hp) Steptronic? | 250 km/h | 155.34 mph 0-100 km/h: 5.6 sec 0-60 mph: 5.3 sec |
| Care este puterea motorului, BMW Seria 5 Sedan 2017 540Li (340 Hp) Steptronic? | 340 CP, 450 Nm 331.9 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, BMW Seria 5 Sedan 2017 540Li (340 Hp) Steptronic? | 3.0 l 2998 cm3 182.95 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2017 BMW 540Li (340 Hp) Steptronic? | 6, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, BMW Seria 5 Sedan Long (G38) Sedan 2017 540Li (340 Hp) Steptronic? | Tracţiunea spate. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2017 BMW Seria 5 Sedan? | 5087 mm 200.28 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2017 BMW Seria 5 Sedan? | 1868 mm 73.54 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2017 BMW Seria 5 Sedan Long (G38) 540Li (340 Hp) Steptronic? | 1840 kg 4056.51 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2017 BMW Seria 5 Sedan Long (G38) 540Li (340 Hp) Steptronic? | 8, cutie automată Steptronic |
| Marcă | BMW |
|---|---|
| Model | Seria 5 |
| Generație | Seria 5 Sedan Long (G38) |
| Modificare (Tip motor) | 540Li (340 CP) Steptronic |
| Anul inceperii productiei | Iunie, 2017 an |
| Anul opririi productiei | Septembrie, 2020 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 7.6 l/100 km
30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.3 sec |
| Viteza maximă | 250 km/h, Limitată electronic 155.34 mph |
| Raport greutate/putere | 5.4 kg/CP, 184.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.1 kg/Nm, 244.6 Nm/tonă |
| Putere | 340 CP @ 5500-6500 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 113.4 CP/l |
| Cuplu | 450 Nm @ 1380-5200 rot/min 331.9 lb.-ft. @ 1380-5200 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Longitudinal |
| Model/Cod motor | B58B30A |
| Volumul motorului | 2998 cm3 182.95 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 6 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 82 mm 3.23 in. |
| Cursa cilindrilor | 94.6 mm 3.72 in. |
| Raport de compresie | 11:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Distribuție | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Capacitate baie ulei | 6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 1840 kg 4056.51 lbs. |
|---|---|
| Volumul rezervorului | 68 l 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Lungime | 5087 mm 200.28 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1868 mm 73.54 in. |
| Înălţime | 1500 mm 59.06 in. |
| Ampatament | 3108 mm 122.36 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 8 trepte, cutie automată Steptronic |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 245/45 R18; 245/40 R19 Cauciucuri spate: 245/45 R18; 275/35 R19 |
| Dimensiunea jantelor | Jante frontale: 8J x 18; 8J x 19 Jante spate: 8J x 18; 9J x 19 |