
| Hvilken type er karosseriet, BMW 5 Series Sedan Long (G38)? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, BMW 5 Series Sedan Long (G38) 540Li (340 Hp) Steptronic? | 7.6 l/100 km 30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2017 5 Series Sedan Long (G38) 540Li (340 Hp) Steptronic? | 250 km/t | 155.34 mph 0-100 km/t: 5.6 sek 0-60 mph: 5.3 sek |
| Hva er motorens effekt, BMW 5 Series Sedan 2017 540Li (340 Hp) Steptronic? | 340 hk, 450 Hm 331.9 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, BMW 5 Series Sedan 2017 540Li (340 Hp) Steptronic? | 3.0 l 2998 sm 182.95 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2017 BMW 540Li (340 Hp) Steptronic? | 6, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, BMW 5 Series Sedan Long (G38) Sedan 2017 540Li (340 Hp) Steptronic? | Bakhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2017 BMW 5 Series Sedan? | 5087 mm 200.28 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2017 BMW 5 Series Sedan? | 1868 mm 73.54 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2017 BMW 5 Series Sedan Long (G38) 540Li (340 Hp) Steptronic? | 1840 kg 4056.51 lbs. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2017 BMW 5 Series Sedan Long (G38) 540Li (340 Hp) Steptronic? | 8, automatisk girkasse Steptronic |
| merke | BMW |
|---|---|
| modell | 5 Series |
| Generasjon | 5 Series Sedan Long (G38) |
| Modifikasjon (motor) | 540Li (340 hk) Steptronic |
| Første år av produksjon | Juni, 2017 år |
| Siste år av produskjon | September, 2020 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 7.6 l/100 km
30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
|---|---|
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 5.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 5.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5.3 sek |
| Maksimal hastighet | 250 km/t, Elektronisk begrenset 155.34 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 5.4 kg/hk, 184.8 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 4.1 kg/Hm, 244.6 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 340 hk @ 5500-6500 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 113.4 hk/l |
| Dreiemoment | 450 Hm @ 1380-5200 omdr./min. 331.9 lb.-ft. @ 1380-5200 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | B58B30A |
| Motorvolum | 2998 sm 182.95 cu. in. |
| Antall sylindere | 6 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 82 mm 3.23 in. |
| Slaglengde | 94.6 mm 3.72 in. |
| Kompresjons grad | 11:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Twin-scroll turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Motoroljekapasitet | 6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Vekt | 1840 kg 4056.51 lbs. |
|---|---|
| Drivstofftank | 68 l 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Lengde | 5087 mm 200.28 in. |
|---|---|
| Bredde | 1868 mm 73.54 in. |
| Høyde | 1500 mm 59.06 in. |
| Akselavstand | 3108 mm 122.36 in. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 8 trinns, automatisk girkasse Steptronic |
| framsuspensjon | Spiralfjær, Dobbel-wishbone hjuloppheng , tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 245/45 R18; 245/40 R19 Bakdekk: 245/45 R18; 275/35 R19 |
| Felgstørrese | Frontfelger: 8J x 18; 8J x 19 Bakfelger: 8J x 18; 9J x 19 |