
| De ce tip este caroseria, BMW Seria 5 Sedan Long (G38)? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, BMW Seria 5 Sedan Long (G38) 525Li (184 Hp) Steptronic? | 6.3 l/100 km 37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 km/l |
| Cât de rapidă este mașina, 2018 Seria 5 Sedan Long (G38) 525Li (184 Hp) Steptronic? | 230 km/h | 142.92 mph 0-100 km/h: 8.4 sec 0-60 mph: 8 sec |
| Care este puterea motorului, BMW Seria 5 Sedan 2018 525Li (184 Hp) Steptronic? | 184 CP, 290 Nm 213.89 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, BMW Seria 5 Sedan 2018 525Li (184 Hp) Steptronic? | 2.0 l 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2018 BMW 525Li (184 Hp) Steptronic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, BMW Seria 5 Sedan Long (G38) Sedan 2018 525Li (184 Hp) Steptronic? | Tracţiunea spate. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2018 BMW Seria 5 Sedan? | 5087 mm 200.28 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2018 BMW Seria 5 Sedan? | 1868 mm 73.54 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2018 BMW Seria 5 Sedan Long (G38) 525Li (184 Hp) Steptronic? | 1710 kg 3769.9 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2018 BMW Seria 5 Sedan Long (G38) 525Li (184 Hp) Steptronic? | 8, cutie automată Steptronic |
| Marcă | BMW |
|---|---|
| Model | Seria 5 |
| Generație | Seria 5 Sedan Long (G38) |
| Modificare (Tip motor) | 525Li (184 CP) Steptronic |
| Anul inceperii productiei | Martie, 2018 an |
| Anul opririi productiei | Septembrie, 2020 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 6.3 l/100 km
37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 8 sec |
| Viteza maximă | 230 km/h 142.92 mph |
| Raport greutate/putere | 9.3 kg/CP, 107.6 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.9 kg/Nm, 169.6 Nm/tonă |
| Putere | 184 CP @ 5000-6500 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 92.1 CP/l |
| Cuplu | 290 Nm @ 1350-4250 rot/min 213.89 lb.-ft. @ 1350-4250 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Longitudinal |
| Model/Cod motor | B48B20C |
| Volumul motorului | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 82 mm 3.23 in. |
| Cursa cilindrilor | 94.6 mm 3.72 in. |
| Raport de compresie | 11:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Distribuție | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Capacitate baie ulei | 5.25 l 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 1710 kg 3769.9 lbs. |
|---|---|
| Volumul rezervorului | 68 l 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Lungime | 5087 mm 200.28 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1868 mm 73.54 in. |
| Înălţime | 1500 mm 59.06 in. |
| Ampatament | 3108 mm 122.36 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 8 trepte, cutie automată Steptronic |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 245/45 R18; 245/40 R19 Cauciucuri spate: 245/45 R18; 275/35 R19 |
| Dimensiunea jantelor | Jante frontale: 8J x 18; 8J x 19 Jante spate: 8J x 18; 9J x 19 |