
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026)? | SUV, 5 drzwi, 5-7 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 7.4-8.3 l/100 km 31.8 - 28.3 US mpg 38.2 - 34 UK mpg 13.5 - 12 km/l |
| W jakim stopniu pojazd jest EKO, Mercedes-Benz GLE GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 195-216 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Jak szybki jest pojazd, 2026 GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 235 km/h | 146.02 mph 0-100 km/h: 6.2 s 0-60 mph: 5.9 s |
| Jaką ma moc silnik, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 286 KM, 650 Nm 479.42 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 l 2989 cm3 182.4 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2026 Mercedes-Benz GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Rzędowy |
| Jaki jest układ napędowy, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Napęd na wszystkie koła (4x4). MHEV (łagodny układ hybrydowy). Silnik spalinowy (SSW) oraz motor elektryczny wprowadzają w ruch cztery koła pojazdu z możliwością jazdy wyłącznie w trybie mieszanym. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 4923 mm 193.82 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 2010 mm 79.13 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2395 kg 5280.07 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3160 kg 6966.61 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 630 - 2055 l 22.25 - 72.57 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, automatyczna skrzynia biegów G-TRONIC |
| Marka | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Model | GLE |
| Generacja | GLE SUV (V167, facelift 2026) |
| Modyfikacja (Silnik) | GLE 350d (286 KM) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Początek produkcji | Może, 2026 r |
| Architektura agregatu | MHEV (łagodny układ hybrydowy) |
| Typ nadwozia | SUV |
| Liczba miejsc | 5-7 |
| Liczba drzwi | 5 |
| Zużycia paliwa, niska prędkość (WLTP) | 11.7 l/100 km
20.1 US mpg 24.1 UK mpg 8.5 km/l |
|---|---|
| Zużycia paliwa, średnia prędkość (WLTP) | 7 l/100 km
33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 km/l |
| Zużycia paliwa, wysoka prędkość (WLTP) | 6.1 l/100 km
38.6 US mpg 46.3 UK mpg 16.4 km/l |
| Zużycia paliwa, bardzo wysoka prędkość (WLTP) | 7.4 l/100 km
31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/l |
| Zużycia paliwa, mieszany (WLTP) | 7.4-8.3 l/100 km
31.8 - 28.3 US mpg 38.2 - 34 UK mpg 13.5 - 12 km/l |
| Emisje CO2 (WLTP) | 195-216 g/km |
| Typ paliwa | Olej napędowy |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 6.2 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 6.2 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph (Obliczone przez Auto-Data.net) | 5.9 s |
| Prędkość maksymalna | 235 km/h 146.02 mph |
| Standard ekologiczny | Euro 6e-bis |
| Stosunek masy do mocy | 8.4 kg/KM, 119.4 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 3.7 kg/Nm, 271.4 Nm/tonę |
| Napięcie baterii | 48 V |
|---|---|
| Technologia baterii | Litowo-jonowa (Li-Ion) |
| Silnik elektryczny 1 | |
| Moc maksymalna Silnik elektryczny | 23 KM |
| Moment obrotowy Silnik elektryczny | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Lokalizacja silnika elektrycznego | Między silnikiem spalinowym a skrzynią biegów |
| Moc | 286 KM @ 3200-4800 obr./min. |
|---|---|
| Moc na litr objętości roboczej | 95.7 KM/l |
| Moment obrotowy | 650 Nm @ 1200-3000 obr./min. 479.42 lb.-ft. @ 1200-3000 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, wzdłuż |
| Model/Kod silnika | OM 656 |
| Pojemność silnika | 2989 cm3 182.4 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 6 |
| Konfiguracja silnika | Rzędowy |
| Średnica cylindrów | 82 mm 3.23 in. |
| Skok tłoka | 94.32 mm 3.71 in. |
| Liczba zaworów cylindra | 4 |
| Układ wtrysku paliwa | Diesel common rail |
| Aspiracja silnika | BiTurbo, Intercooler |
| Układ rozrządu | DOHC |
| Układy silnika | System start-stop Filtr cząstek stałych |
| Masa własna | 2395 kg 5280.07 lbs. |
|---|---|
| Dopuszczalna masa | 3160 kg 6966.61 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 765 kg 1686.54 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 630 l 22.25 cu. ft. |
| Maksymalna pojemność bagażnika | 2055 l 72.57 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 85 l 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| zbiornik AdBlue | 32 l 8.45 US gal | 7.04 UK gal |
| Dopuszczalna masa ładunku na dachu | 100 kg 220.46 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcami przy ruszaniu na wzniesieniu o nachyleniu 12% | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulców | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Dopuszczalny nacisk przyczepy na hak holowniczy | 108 kg 238.1 lbs. |
| Długość | 4923 mm 193.82 in. |
|---|---|
| Szerokość | 2010 mm 79.13 in. |
| Szerokość ze złożonymi lusterkami | 2024 mm 79.69 in. |
| Szerokość ze rozłożonymi lusterkami | 2164 mm 85.2 in. |
| Wysokość | 1796 mm 70.71 in. |
| Rozstaw osi | 2995 mm 117.91 in. |
| Prześwit | 205 mm 8.07 in. |
| Minimalna średnica skrętu | 12.02 m 39.44 ft. |
| Kąt natarcia | 25° |
| Kąt zejścia | 25° |
| kąt rampowy | 17° |
| Architektura układu napędowego | Silnik spalinowy (SSW) oraz motor elektryczny wprowadzają w ruch cztery koła pojazdu z możliwością jazdy wyłącznie w trybie mieszanym. |
|---|---|
| Napęd | Napęd na wszystkie koła (4x4) |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 9 biegów, automatyczna skrzynia biegów G-TRONIC |
| Zawieszenie przednie | Sprężyna śrubowa, podwójny wahacz poprzeczny , stabilizator poprzeczny , Zawieszenie pneumatyczne - opcjonalne |
| Zawieszenie tylne | Niezależne wielowahaczowe zawieszenie sprężynowe ze stabilizatorem, Zawieszenie pneumatyczne - opcjonalne |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane |
| Hamulce tylne | Tarczowe wentylowane |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie elektryczne |
| Rozmiar opon | Przednie opony: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Tylne opony: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Rozmiar felg | Przednie felgi: 8.5J x 20; 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Tylne felgi: 8.5J x 20; 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |