
| Hvilken type er karosseriet, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van? | Varebil, 4-5 dører, 2-3 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 3.7-7.7 l/100 km 63.6 - 30.5 US mpg 76.3 - 36.7 UK mpg 27 - 13 km/l |
| Hvor øko er bilen, Volkswagen Transporter 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 84-100 g/km CO2 Euro 6e |
| Hor langt går bilen bare på strøm, 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 49-56 km 30.45 - 34.8 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 12.4-13.9 kWh/100 km 19.96 - 22.37 kWh/100 mi 169 - 151 MPGe 8.1 - 7.2 km/kWh 5 - 4.5 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2025 Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 160 km/t | 99.42 mph 0-100 km/t: 11 sek 0-60 mph: 10.5 sek |
| Hva er motorens effekt, Volkswagen Transporter Varebil 2025 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 232 hk, 205 Hm 151.2 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Volkswagen Transporter Varebil 2025 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 2.5 l 2488 sm 151.83 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2025 Volkswagen 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van Varebil 2025 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | Forhjulstrekk . PHEV (Plug-in elektrisk hybrid). Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver forhjulene på kjøretøyet. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2025 Volkswagen Transporter Varebil? | 5450 mm 214.57 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2025 Volkswagen Transporter Varebil? | 2275 mm 89.57 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2025 Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 2008-2058 kg 4426.88 - 4537.11 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2025 Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 3025 kg 6668.98 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2025 Volkswagen Transporter Varebil? | 6046 l 213.51 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2025 Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | automatisk girkasse CVT |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Volkswagen |
| modell | Transporter |
| Generasjon | Transporter (T7) Panel Van |
| Modifikasjon (motor) | 2.5 (232 hk) eHybrid CVT L2H1 |
| Første år av produksjon | 2025 år |
| Arkitektur av drivlinjen | PHEV (Plug-in elektrisk hybrid) |
| Karosserityper | Varebil |
| Antall seter | 2-3 |
| Antall dører | 4-5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk, lav (WLTP) | 6.6-6.9 l/100 km
35.6 - 34.1 US mpg 42.8 - 40.9 UK mpg 15.2 - 14.5 km/l |
| Drivstofforbruk, middels (WLTP) | 5-6.3 l/100 km
47 - 37.3 US mpg 56.5 - 44.8 UK mpg 20 - 15.9 km/l |
| Drivstofforbruk, høy (WLTP) | 6.1-6.5 l/100 km
38.6 - 36.2 US mpg 46.3 - 43.5 UK mpg 16.4 - 15.4 km/l |
| Drivstofforbruk, ekstra høyt (WLTP) | 8.7-9.9 l/100 km
27 - 23.8 US mpg 32.5 - 28.5 UK mpg 11.5 - 10.1 km/l |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 3.7-7.7 l/100 km
63.6 - 30.5 US mpg 76.3 - 36.7 UK mpg 27 - 13 km/l |
| CO2-utslipp (WLTP) | 84-100 g/km |
| Type drivstoff | bensin / elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 11 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 11 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 10.5 sek |
| Maksimal hastighet | 160 km/t 99.42 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6e |
| Motsvarighet vekt/effekt | 8.7 kg/hk, 115.5 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 9.8 kg/Hm, 102.1 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 16.5 kWh |
| Batterispenning | 323 V |
| Teknologi for batterilagring | Litium-nikkel mangan koboltoksid (Li-NMC) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 49-56 km 30.45 - 34.8 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 12.4-13.9 kWh/100 km
19.96 - 22.37 kWh/100 mi 169 - 151 MPGe 8.1 - 7.2 km/kWh 5 - 4.5 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 152 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 320 Hm 236.02 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Integrert i girkassen |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 232 hk |
| Intern forbrenningsmotor | |
| Motoreffekt | 118 hk |
| Effekt per liter slagvolum | 47.4 hk/l |
| Dreiemoment | 205 Hm 151.2 lb.-ft. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | Duratec |
| Motorvolum | 2488 sm 151.83 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 89 mm 3.5 in. |
| Slaglengde | 100 mm 3.94 in. |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC, VCT |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 2008-2058 kg 4426.88 - 4537.11 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 3025 kg 6668.98 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 967-1017 kg 2131.87 - 2242.1 lbs. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 6046 l 213.51 cu. ft. |
| Drivstofftank | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tillatt taklast | 170 kg 374.79 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 2300 kg 5070.63 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 92 kg 202.83 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 5450 mm 214.57 in. |
| Bredde inkl. speil | 2275 mm 89.57 in. |
| Høyde | 1970 mm 77.56 in. |
| Akselavstand | 3500 mm 137.8 in. |
| Overheng foran | 958 mm 37.72 in. |
| Overheng bak | 992 mm 39.06 in. |
| Bakkeklaring | 164 mm 6.46 in. |
| Minimal snu diamenter | 13-13.8 m 42.65 - 45.28 ft. |
| Angrepsvinkel | 16.4° |
| Utgangsvinkel | 17.2° |
| rampe vinkel | 11.7° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver forhjulene på kjøretøyet. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | automatisk girkasse CVT |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 215/65 R16; 215/60 R17; 235/50 R19 |
| Felgstørrese | 6.5J x 16; 6.5J x 17; 7.5J x 19 |