
| Korimalli, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van? | Pakettiauto, 4-5 Ovien, 2-3 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 3.7-7.7 l/100 km 63.6 - 30.5 US mpg 76.3 - 36.7 UK mpg 27 - 13 km/l |
| Päästöt, Volkswagen Transporter 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 84-100 g/km CO2 Euro 6e |
| Sähkömoottorin toimintasäde, 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 49-56 km 30.45 - 34.8 mi |
| Virrankulutus, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 12.4-13.9 kWh/100 km 19.96 - 22.37 kWh/100 mi 169 - 151 MPGe 8.1 - 7.2 km/kWh 5 - 4.5 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2025 Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 11 s 0-60 mph: 10.5 s |
| Teho, Volkswagen Transporter Pakettiauto 2025 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 232 hv, 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Volkswagen Transporter Pakettiauto 2025 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 2.5 l 2488 sm3 151.83 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2025 Volkswagen 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van Pakettiauto 2025 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | Etuveto . PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori ja sähkömoottori liikuttavat auton etupyöriä ja mahdollistavat täysin sähköisen tai sekatoiminnollisen liikkumisen. |
| Pituus, 2025 Volkswagen Transporter Pakettiauto? | 5450 mm 214.57 in. |
| Leveys, 2025 Volkswagen Transporter Pakettiauto? | 2275 mm 89.57 in. |
| Nettopaino, 2025 Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 2008-2058 kg 4426.88 - 4537.11 lbs. |
| Kokonaispaino, 2025 Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | 3025 kg 6668.98 lbs. |
| Tavaratila, 2025 Volkswagen Transporter Pakettiauto? | 6046 l 213.51 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L2H1? | automaattinen vaihdelaatikko CVT |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Volkswagen |
| Malli | Transporter |
| Sukupolvi | Transporter (T7) Panel Van |
| Versio (moottori) | 2.5 (232 hv) eHybrid CVT L2H1 |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | Pakettiauto |
| Paikkojen lukumäärä | 2-3 |
| Ovien lukumäärä | 4-5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen, Hidas (WLTP) | 6.6-6.9 l/100 km
35.6 - 34.1 US mpg 42.8 - 40.9 UK mpg 15.2 - 14.5 km/l |
| Polttoaineen, Keskinopea (WLTP) | 5-6.3 l/100 km
47 - 37.3 US mpg 56.5 - 44.8 UK mpg 20 - 15.9 km/l |
| Polttoaineen, Nopea (WLTP) | 6.1-6.5 l/100 km
38.6 - 36.2 US mpg 46.3 - 43.5 UK mpg 16.4 - 15.4 km/l |
| Polttoaineen, Erittäin nopea (WLTP) | 8.7-9.9 l/100 km
27 - 23.8 US mpg 32.5 - 28.5 UK mpg 11.5 - 10.1 km/l |
| Polttoaineen, yhdistetty (WLTP) | 3.7-7.7 l/100 km
63.6 - 30.5 US mpg 76.3 - 36.7 UK mpg 27 - 13 km/l |
| CO2-päästöt (WLTP) | 84-100 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 11 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 11 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 10.5 s |
| Huippunopeus | 160 km/h 99.42 mph |
| Päästönormi | Euro 6e |
| Paino/teho suhde | 8.7 kg/hv, 115.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 9.8 kg/Nm, 102.1 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun (käyttökelpoinen) nettokapasiteetti | 16.5 kWh |
| Akun jännite | 323 V |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 49-56 km 30.45 - 34.8 mi |
| Sähkönkulutus (WLTP) | 12.4-13.9 kWh/100 km
19.96 - 22.37 kWh/100 mi 169 - 151 MPGe 8.1 - 7.2 km/kWh 5 - 4.5 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 152 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Integroitu vaihteistoon |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 232 hv |
| Polttomoottori | |
| Teho | 118 hv |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 47.4 hv/l |
| Vääntömomentti | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | Duratec |
| Moottorin tilavuus | 2488 sm3 151.83 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 89 mm 3.5 in. |
| Männän liike | 100 mm 3.94 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Monipistesuihkutus |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC, VCT |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2008-2058 kg 4426.88 - 4537.11 lbs. |
| Enimmäispaino | 3025 kg 6668.98 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 967-1017 kg 2131.87 - 2242.1 lbs. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 6046 l 213.51 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Sallittu kattokuorma | 170 kg 374.79 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 2300 kg 5070.63 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 92 kg 202.83 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5450 mm 214.57 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 2275 mm 89.57 in. |
| Korkeus | 1970 mm 77.56 in. |
| Pyörän perusta | 3500 mm 137.8 in. |
| etuylitys | 958 mm 37.72 in. |
| takaylitys | 992 mm 39.06 in. |
| Maavara | 164 mm 6.46 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 13-13.8 m 42.65 - 45.28 ft. |
| lähestymiskulma | 16.4° |
| Jättökulma | 17.2° |
| ylityskulma | 11.7° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori ja sähkömoottori liikuttavat auton etupyöriä ja mahdollistavat täysin sähköisen tai sekatoiminnollisen liikkumisen. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | automaattinen vaihdelaatikko CVT |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/65 R16; 215/60 R17; 235/50 R19 |
| Vanteen koko | 6.5J x 16; 6.5J x 17; 7.5J x 19 |