
| Hvilken type er karosseriet, Skoda Superb II? | Liftback, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Skoda Superb II 1.4 TSI (125 Hp)? | 6.8 l/100 km 34.6 US mpg 41.5 UK mpg 14.7 km/l |
| Hvor øko er bilen, Skoda Superb 1.4 TSI (125 Hp)? | 157-162 g/km CO2 Euro 5 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2008 Superb II 1.4 TSI (125 Hp)? | 201 km/t | 124.9 mph 0-100 km/t: 10.5 sek 0-60 mph: 10 sek |
| Hva er motorens effekt, Skoda Superb Liftback 2008 1.4 TSI (125 Hp)? | 125 hk, 200 Hm 147.51 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Skoda Superb Liftback 2008 1.4 TSI (125 Hp)? | 1.4 l 1390 sm 84.82 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2008 Skoda 1.4 TSI (125 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Skoda Superb II Liftback 2008 1.4 TSI (125 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2008 Skoda Superb Liftback? | 4838 mm 190.47 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2008 Skoda Superb Liftback? | 1817 mm 71.54 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2008 Skoda Superb II 1.4 TSI (125 Hp)? | 1425-1442 kg 3141.59 - 3179.07 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2008 Skoda Superb II 1.4 TSI (125 Hp)? | 2040-2045 kg 4497.43 - 4508.45 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2008 Skoda Superb Liftback? | 595 - 1700 l 21.01 - 60.03 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2008 Skoda Superb II 1.4 TSI (125 Hp)? | 6, manuell girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Skoda |
| modell | Superb |
| Generasjon | Superb II |
| Modifikasjon (motor) | 1.4 TSI (125 hk) |
| Første år av produksjon | August, 2008 år |
| Siste år av produskjon | Kan, 2013 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Liftback |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 8.9-9 l/100 km
26.4 - 26.1 US mpg 31.7 - 31.4 UK mpg 11.2 - 11.1 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 5.4-5.6 l/100 km
43.6 - 42 US mpg 52.3 - 50.4 UK mpg 18.5 - 17.9 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 6.8 l/100 km
34.6 US mpg 41.5 UK mpg 14.7 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 157-162 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 10.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 10.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 10 sek |
| Maksimal hastighet | 201 km/t 124.9 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 5 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 11.4 kg/hk, 87.7 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 7.1 kg/Hm, 140.4 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 125 hk @ 5000 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 89.9 hk/l |
| Dreiemoment | 200 Hm @ 1500-4000 omdr./min. 147.51 lb.-ft. @ 1500-4000 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | EA111 / CAXC |
| Motorvolum | 1390 sm 84.82 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 76.5 mm 3.01 in. |
| Slaglengde | 75.6 mm 2.98 in. |
| Kompresjons grad | 10:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 3.6 l 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 7.7 l 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1425-1442 kg 3141.59 - 3179.07 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2040-2045 kg 4497.43 - 4508.45 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 603-615 kg 1329.39 - 1355.84 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 595 l 21.01 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1700 l 60.03 cu. ft. |
| Drivstofftank | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tillatt taklast | 100 kg 220.46 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 80 kg 176.37 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4838 mm 190.47 in. |
| Bredde | 1817 mm 71.54 in. |
| Bredde inkl. speil | 2009 mm 79.09 in. |
| Høyde | 1462 mm 57.56 in. |
| Akselavstand | 2761 mm 108.7 in. |
| Sporvidde, foran | 1545 mm 60.83 in. |
| Sporvidde, baks | 1518 mm 59.76 in. |
| Overheng foran | 964 mm 37.95 in. |
| Overheng bak | 1113 mm 43.82 in. |
| Bakkeklaring | 139 mm 5.47 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.30 |
| Minimal snu diamenter | 11.5 m 37.73 ft. |
| Angrepsvinkel | 14.5° |
| Utgangsvinkel | 12° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Felgstørrese | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |