


| Hvilken type er karosseriet, Skoda Superb II? | Liftback, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 8.1 l/100 km 29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/l |
| Hvor øko er bilen, Skoda Superb 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 189 g/km CO2 Euro 5 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2008 Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 217 km/t | 134.84 mph 0-100 km/t: 8.7 sek 0-60 mph: 8.3 sek |
| Hva er motorens effekt, Skoda Superb Liftback 2008 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 160 hk, 250 Hm 184.39 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Skoda Superb Liftback 2008 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 1.8 l 1798 sm 109.72 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2008 Skoda 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Skoda Superb II Liftback 2008 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | Firehjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene permanent, og bakhjulene drives gjennom en elektrisk eller mekanisk drevet kobling, hvis nødvendig. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2008 Skoda Superb Liftback? | 4838 mm 190.47 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2008 Skoda Superb Liftback? | 1817 mm 71.54 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2008 Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 1527 kg 3366.46 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2008 Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 2165 kg 4773.01 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2008 Skoda Superb Liftback? | 595 - 1700 l 21.01 - 60.03 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2008 Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 6, manuell girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Skoda |
| modell | Superb |
| Generasjon | Superb II |
| Modifikasjon (motor) | 1.8 TSI (160 hk) 4x4 |
| Første år av produksjon | Juli, 2008 år |
| Siste år av produskjon | Kan, 2013 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Liftback |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 10.6 l/100 km
22.2 US mpg 26.6 UK mpg 9.4 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 6.6 l/100 km
35.6 US mpg 42.8 UK mpg 15.2 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 8.1 l/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 189 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 8.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 8.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 8.3 sek |
| Maksimal hastighet | 217 km/t 134.84 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 5 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 9.5 kg/hk, 104.8 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 6.1 kg/Hm, 163.7 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 160 hk @ 4500-6200 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 89 hk/l |
| Dreiemoment | 250 Hm @ 1500-4500 omdr./min. 184.39 lb.-ft. @ 1500-4500 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | EA888 / CDAA |
| Motorvolum | 1798 sm 109.72 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 82.5 mm 3.25 in. |
| Slaglengde | 84.1 mm 3.31 in. |
| Kompresjons grad | 9.6:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 4.6 l 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 8.6 l 9.09 US qt | 7.57 UK qt |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1527 kg 3366.46 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2165 kg 4773.01 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 638 kg 1406.55 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 595 l 21.01 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1700 l 60.03 cu. ft. |
| Drivstofftank | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tillatt taklast | 100 kg 220.46 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1600 kg 3527.4 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 80 kg 176.37 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4838 mm 190.47 in. |
| Bredde | 1817 mm 71.54 in. |
| Bredde inkl. speil | 2009 mm 79.09 in. |
| Høyde | 1462 mm 57.56 in. |
| Akselavstand | 2761 mm 108.7 in. |
| Sporvidde, foran | 1545 mm 60.83 in. |
| Sporvidde, baks | 1518 mm 59.76 in. |
| Overheng foran | 964 mm 37.95 in. |
| Overheng bak | 1113 mm 43.82 in. |
| Bakkeklaring | 139 mm 5.47 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.30 |
| Minimal snu diamenter | 11.5 m 37.73 ft. |
| Angrepsvinkel | 14.5° |
| Utgangsvinkel | 12° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene permanent, og bakhjulene drives gjennom en elektrisk eller mekanisk drevet kobling, hvis nødvendig. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Felgstørrese | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |