
| Hvilken type er karosseriet, BMW 5 Series Sedan Long (G38)? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, BMW 5 Series Sedan Long (G38) 528Li (224 Hp) Steptronic? | 6.4 l/100 km 36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2017 5 Series Sedan Long (G38) 528Li (224 Hp) Steptronic? | 245 km/t | 152.24 mph 0-100 km/t: 7.4 sek 0-60 mph: 7 sek |
| Hva er motorens effekt, BMW 5 Series Sedan 2017 528Li (224 Hp) Steptronic? | 224 hk, 310 Hm 228.64 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, BMW 5 Series Sedan 2017 528Li (224 Hp) Steptronic? | 2.0 l 1998 sm 121.93 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2017 BMW 528Li (224 Hp) Steptronic? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, BMW 5 Series Sedan Long (G38) Sedan 2017 528Li (224 Hp) Steptronic? | Bakhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2017 BMW 5 Series Sedan? | 5087 mm 200.28 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2017 BMW 5 Series Sedan? | 1868 mm 73.54 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2017 BMW 5 Series Sedan Long (G38) 528Li (224 Hp) Steptronic? | 1660 kg 3659.67 lbs. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2017 BMW 5 Series Sedan Long (G38) 528Li (224 Hp) Steptronic? | 8, automatisk girkasse Steptronic |
| merke | BMW |
|---|---|
| modell | 5 Series |
| Generasjon | 5 Series Sedan Long (G38) |
| Modifikasjon (motor) | 528Li (224 hk) Steptronic |
| Første år av produksjon | Juni, 2017 år |
| Siste år av produskjon | Desember, 2018 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 6.4 l/100 km
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
|---|---|
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 7.4 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 7.4 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 7 sek |
| Maksimal hastighet | 245 km/t 152.24 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.4 kg/hk, 134.9 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5.4 kg/Hm, 186.7 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 224 hk @ 5200-6500 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 112.1 hk/l |
| Dreiemoment | 310 Hm @ 1400-5000 omdr./min. 228.64 lb.-ft. @ 1400-5000 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | B48 |
| Motorvolum | 1998 sm 121.93 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 82 mm 3.23 in. |
| Slaglengde | 94.6 mm 3.72 in. |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Twin-scroll turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Motoroljekapasitet | 5.25 l 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Vekt | 1660 kg 3659.67 lbs. |
|---|---|
| Drivstofftank | 68 l 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Lengde | 5087 mm 200.28 in. |
|---|---|
| Bredde | 1868 mm 73.54 in. |
| Høyde | 1500 mm 59.06 in. |
| Akselavstand | 3108 mm 122.36 in. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 8 trinns, automatisk girkasse Steptronic |
| framsuspensjon | Spiralfjær, Dobbel-wishbone hjuloppheng , tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 245/45 R18; 245/40 R19 Bakdekk: 245/45 R18; 275/35 R19 |
| Felgstørrese | Frontfelger: 8J x 18; 8J x 19 Bakfelger: 8J x 18; 9J x 19 |