
| От какъв тип е каросерията, BMW Серия 5 Седан Дълга база (G38)? | Седан, 4 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, BMW Серия 5 Седан Дълга база (G38) 528Li (224 Hp) Steptronic? | 6.4 л/100 км 36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 км/л |
| Колко бърза е колата, 2017 Серия 5 Седан Дълга база (G38) 528Li (224 Hp) Steptronic? | 245 км/ч | 152.24 mph 0-100 км/ч: 7.4 сек 0-60 mph: 7 сек |
| Колко мощност има, BMW Серия 5 Седан 2017 528Li (224 Hp) Steptronic? | 224 кс, 310 Нм 228.64 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, BMW Серия 5 Седан 2017 528Li (224 Hp) Steptronic? | 2.0 л 1998 см3 121.93 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2017 BMW 528Li (224 Hp) Steptronic? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, BMW Серия 5 Седан Дълга база (G38) Седан 2017 528Li (224 Hp) Steptronic? | Задно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2017 BMW Серия 5 Седан? | 5087 мм 200.28 in. |
| Колко широка е колата, 2017 BMW Серия 5 Седан? | 1868 мм 73.54 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2017 BMW Серия 5 Седан Дълга база (G38) 528Li (224 Hp) Steptronic? | 1660 кг 3659.67 lbs. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2017 BMW Серия 5 Седан Дълга база (G38) 528Li (224 Hp) Steptronic? | 8, автоматична скоростна кутия Steptronic |
| Марка | BMW |
|---|---|
| Модел | Серия 5 |
| Генерация | Серия 5 Седан Дълга база (G38) |
| Модификация (Двигател) | 528Li (224 кс) Steptronic |
| Начало на производство | Юни, 2017 г |
| Край на производство | Декември, 2018 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Седан |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 4 |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 6.4 л/100 км
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 км/л |
|---|---|
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 7.4 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 7.4 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 7 сек |
| Максимална скорост | 245 км/ч 152.24 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 7.4 кг/кс, 134.9 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5.4 кг/Нм, 186.7 Нм/тон |
| Мощност | 224 кс @ 5200-6500 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 112.1 кс/л |
| Въртящ момент | 310 Нм @ 1400-5000 об/мин 228.64 lb.-ft. @ 1400-5000 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | B48 |
| Обем на двигателя | 1998 см3 121.93 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 82 мм 3.23 in. |
| Ход на буталото | 94.6 мм 3.72 in. |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Туин скрол турбо, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Количество на маслото в двигателя | 5.25 л 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Собствена маса | 1660 кг 3659.67 lbs. |
|---|---|
| Обем на резервоара | 68 л 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Дължина | 5087 мм 200.28 in. |
|---|---|
| Широчина | 1868 мм 73.54 in. |
| Височина | 1500 мм 59.06 in. |
| Колесна база | 3108 мм 122.36 in. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
|---|---|
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 8 предавки, автоматична скоростна кутия Steptronic |
| Предно окачване | Спирална пружина, двоен напречен носач, напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 245/45 R18; 245/40 R19 Гуми на задните колела: 245/45 R18; 275/35 R19 |
| Размери на джантите | Джанти на предните колела: 8J x 18; 8J x 19 Джанти на задните колела: 8J x 18; 9J x 19 |