
| Hvilken type er karosseriet, Audi Q2? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor øko er bilen, Audi Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | Euro 6 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2016 Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 205 km/t | 127.38 mph 0-100 km/t: 9 sek 0-60 mph: 8.6 sek |
| Hva er motorens effekt, Audi Q2 SUV 2016 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 150 hk, 250 Hm 184.39 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Audi Q2 SUV 2016 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 1.4 l 1395 sm 85.13 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2016 Audi 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Audi Q2 SUV 2016 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | Firehjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene permanent, og bakhjulene drives gjennom en elektrisk eller mekanisk drevet kobling, hvis nødvendig. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2016 Audi Q2 SUV? | 4191 mm 165 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2016 Audi Q2 SUV? | 1794 mm 70.63 in. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2016 Audi Q2 SUV? | 355 - 1000 l 12.54 - 35.31 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2016 Audi Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 6, manuell girkasse |
| merke | Audi |
|---|---|
| modell | Q2 |
| Generasjon | Q2 |
| Modifikasjon (motor) | 1.4 TFSI COD (150 hk) quattro |
| Første år av produksjon | 2016 år |
| Siste år av produskjon | 2018 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Type drivstoff | Bensin |
|---|---|
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 9 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 9 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 8.6 sek |
| Maksimal hastighet | 205 km/t 127.38 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6 |
| Motoreffekt | 150 hk @ 5000-6000 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 107.5 hk/l |
| Dreiemoment | 250 Hm @ 1500-3500 omdr./min. 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | CZEA |
| Motorvolum | 1395 sm 85.13 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 74.5 mm 2.93 in. |
| Slaglengde | 80 mm 3.15 in. |
| Kompresjons grad | 10:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 8 l 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motorsystemer | Sylinder Deaktiveringssystem |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 355 l 12.54 cu. ft. |
|---|---|
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1000 l 35.31 cu. ft. |
| Tillatt taklast | 60 kg 132.28 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 75 kg 165.35 lbs. |
| Lengde | 4191 mm 165 in. |
|---|---|
| Bredde | 1794 mm 70.63 in. |
| Bredde inkl. speil | 2009 mm 79.09 in. |
| Høyde | 1508 mm 59.37 in. |
| Akselavstand | 2595 mm 102.17 in. |
| Sporvidde, foran | 1547 mm 60.91 in. |
| Sporvidde, baks | 1541 mm 60.67 in. |
| Overheng foran | 828 mm 32.6 in. |
| Overheng bak | 768 mm 30.24 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.1 m 36.42 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene permanent, og bakhjulene drives gjennom en elektrisk eller mekanisk drevet kobling, hvis nødvendig. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/60 R16; 215/60 R16; 215/55 R17; 215/50 R18; 235/40 R19 |
| Felgstørrese | 6J x 16; 6.5J x 16; 7J x 17; 7J x 18; 8J x 19 |