
| Hvilken type er karosseriet, Audi Q2? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Audi Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | 5.5-5.8 l/100 km 42.8 - 40.6 US mpg 51.4 - 48.7 UK mpg 18.2 - 17.2 km/l |
| Hvor øko er bilen, Audi Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | 124-130 g/km CO2 Euro 6 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2016 Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | 208 km/t | 129.25 mph 0-100 km/t: 8.5 sek 0-60 mph: 8.1 sek |
| Hva er motorens effekt, Audi Q2 SUV 2016 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | 150 hk, 250 Hm 184.39 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Audi Q2 SUV 2016 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | 1.4 l 1395 sm 85.13 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2016 Audi 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Audi Q2 SUV 2016 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2016 Audi Q2 SUV? | 4191 mm 165 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2016 Audi Q2 SUV? | 1794 mm 70.63 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2016 Audi Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | 1265 kg 2788.85 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2016 Audi Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | 1825 kg 4023.44 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2016 Audi Q2 SUV? | 405 - 1050 l 14.3 - 37.08 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2016 Audi Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp)? | 6, manuell girkasse |
| merke | Audi |
|---|---|
| modell | Q2 |
| Generasjon | Q2 |
| Modifikasjon (motor) | 1.4 TFSI COD (150 hk) |
| Første år av produksjon | 2016 år |
| Siste år av produskjon | 2018 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk - Bykjøring | 6.7-6.8 l/100 km
35.1 - 34.6 US mpg 42.2 - 41.5 UK mpg 14.9 - 14.7 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring | 4.8-5.1 l/100 km
49 - 46.1 US mpg 58.9 - 55.4 UK mpg 20.8 - 19.6 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring | 5.5-5.8 l/100 km
42.8 - 40.6 US mpg 51.4 - 48.7 UK mpg 18.2 - 17.2 km/l |
| CO2-utslipp | 124-130 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 8.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 8.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 8.1 sek |
| Maksimal hastighet | 208 km/t 129.25 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 8.4 kg/hk, 118.6 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5.1 kg/Hm, 197.6 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 150 hk @ 5000-6000 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 107.5 hk/l |
| Dreiemoment | 250 Hm @ 1500-3500 omdr./min. 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | CZEA |
| Motorvolum | 1395 sm 85.13 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 74.5 mm 2.93 in. |
| Slaglengde | 80 mm 3.15 in. |
| Kompresjons grad | 10:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 8 l 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motorsystemer | Sylinder Deaktiveringssystem |
| Vekt | 1265 kg 2788.85 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 1825 kg 4023.44 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 560 kg 1234.59 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 405 l 14.3 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1050 l 37.08 cu. ft. |
| Drivstofftank | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tillatt taklast | 60 kg 132.28 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 8% stigning | 1700 kg 3747.86 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 670 kg 1477.1 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 75 kg 165.35 lbs. |
| Lengde | 4191 mm 165 in. |
|---|---|
| Bredde | 1794 mm 70.63 in. |
| Bredde inkl. speil | 2009 mm 79.09 in. |
| Høyde | 1508 mm 59.37 in. |
| Akselavstand | 2601 mm 102.4 in. |
| Sporvidde, foran | 1547 mm 60.91 in. |
| Sporvidde, baks | 1541 mm 60.67 in. |
| Overheng foran | 828 mm 32.6 in. |
| Overheng bak | 762 mm 30 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.1 m 36.42 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/60 R16; 215/60 R16; 215/55 R17; 215/50 R18; 235/40 R19 |
| Felgstørrese | 6J x 16; 6.5J x 16; 7J x 17; 7J x 18; 8J x 19 |