
| Korimalli, Audi Q2? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Päästöt, Audi Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | Euro 6 |
| Huippunopeus, 2016 Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 205 km/h | 127.38 mph 0-100 km/h: 9 s 0-60 mph: 8.6 s |
| Teho, Audi Q2 SUV 2016 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 150 hv, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Audi Q2 SUV 2016 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 1.4 l 1395 sm3 85.13 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2016 Audi 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Audi Q2 SUV 2016 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | Neliveto. Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa pysyvästi etupyöriä, ja tarvittaessa takapyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
| Pituus, 2016 Audi Q2 SUV? | 4191 mm 165 in. |
| Leveys, 2016 Audi Q2 SUV? | 1794 mm 70.63 in. |
| Tavaratila, 2016 Audi Q2 SUV? | 355 - 1000 l 12.54 - 35.31 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2016 Audi Q2 1.4 TFSI COD (150 Hp) quattro? | 6, manuaali vaihdelaatikko |
| Merkki | Audi |
|---|---|
| Malli | Q2 |
| Sukupolvi | Q2 |
| Versio (moottori) | 1.4 TFSI COD (150 hv) quattro |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2016 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2018 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8.6 s |
| Huippunopeus | 205 km/h 127.38 mph |
| Päästönormi | Euro 6 |
| Teho | 150 hv @ 5000-6000 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 107.5 hv/l |
| Vääntömomentti | 250 Nm @ 1500-3500 kierrosta/min 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | CZEA |
| Moottorin tilavuus | 1395 sm3 85.13 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 74.5 mm 2.93 in. |
| Männän liike | 80 mm 3.15 in. |
| Puristussuhde | 10:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 8 l 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Moottorijärjestelmät | Sylinterin deaktivointijärjestelmä |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 355 l 12.54 cu. ft. |
|---|---|
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1000 l 35.31 cu. ft. |
| Sallittu kattokuorma | 60 kg 132.28 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Pituus | 4191 mm 165 in. |
|---|---|
| Leveys | 1794 mm 70.63 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 2009 mm 79.09 in. |
| Korkeus | 1508 mm 59.37 in. |
| Pyörän perusta | 2595 mm 102.17 in. |
| Etupyörän jälki | 1547 mm 60.91 in. |
| Takapyörän jälki | 1541 mm 60.67 in. |
| etuylitys | 828 mm 32.6 in. |
| takaylitys | 768 mm 30.24 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.1 m 36.42 ft. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa pysyvästi etupyöriä, ja tarvittaessa takapyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 6 vaihteinen, manuaalinen vaihdelaatikko |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 205/60 R16; 215/60 R16; 215/55 R17; 215/50 R18; 235/40 R19 |
| Vanteen koko | 6J x 16; 6.5J x 16; 7J x 17; 7J x 18; 8J x 19 |