
| Korimalli, Volkswagen Golf IV? | Viistoperä (Hatchback) |
|---|---|
| Teho, Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) 1999 1.9 TDI (115 Hp) 4motion? | 115 hv |
| Sylinteritilavuus, Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) 1999 1.9 TDI (115 Hp) 4motion? | 1.9 l 1896 sm3 115.7 cu. in. |
| Vetotapa, Volkswagen Golf IV Viistoperä (Hatchback) 1999 1.9 TDI (115 Hp) 4motion? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1999 Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) ? | 4149 mm 163.35 in. |
| Leveys, 1999 Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) ? | 1735 mm 68.31 in. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Volkswagen |
| Malli | Golf |
| Sukupolvi | Golf IV |
| Versio (moottori) | 1.9 TDI (115 hv) 4motion |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1999 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2000 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Moottori | |
| Teho | 115 hv |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 60.7 hv/l |
| Moottorin malli/koodi | AJM, AUY |
| Moottorin tilavuus | 1896 sm3 115.7 cu. in. |
| Sylinterien halkaisija | 79.5 mm 3.13 in. |
| Männän liike | 95.5 mm 3.76 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 2 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Pumppusuutin |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | SOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 6 l 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Mitat | |
| Pituus | 4149 mm 163.35 in. |
| Leveys | 1735 mm 68.31 in. |
| Korkeus | 1444 mm 56.85 in. |
| Pyörän perusta | 2518 mm 99.13 in. |
| Etupyörän jälki | 1513 mm 59.57 in. |
| Takapyörän jälki | 1494 mm 58.82 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.9 m 35.76 ft. |