
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Volkswagen Golf IV? | Χάτσμπακ |
|---|---|
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Volkswagen Golf Χάτσμπακ 1999 1.9 TDI (115 Hp) 4motion? | 115 Hp |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Volkswagen Golf Χάτσμπακ 1999 1.9 TDI (115 Hp) 4motion? | 1.9 l 1896 cm3 115.7 cu. in. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Volkswagen Golf IV Χάτσμπακ 1999 1.9 TDI (115 Hp) 4motion? | Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 1999 Volkswagen Golf Χάτσμπακ ? | 4149 mm 163.35 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 1999 Volkswagen Golf Χάτσμπακ ? | 1735 mm 68.31 in. |
| μάρκα | Volkswagen |
|---|---|
| μοντέλο | Golf |
| παραγωγή | Golf IV |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.9 TDI (115 Hp) 4motion |
| έναρξη της παραγωγής | 1999 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2000 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Χάτσμπακ |
| Τύπος καυσίμου | Πετρέλαιο |
|---|
| δύναμη | 115 Hp |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 60.7 Hp/l |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | AJM, AUY |
| Κυβισμός κινητήρα | 1896 cm3 115.7 cu. in. |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 79.5 mm 3.13 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 95.5 mm 3.76 in. |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 2 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Αντλία-ακροφύσιο |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | SOHC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 6 l 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| μήκος | 4149 mm 163.35 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1735 mm 68.31 in. |
| ύψος | 1444 mm 56.85 in. |
| μεταξόνιο | 2518 mm 99.13 in. |
| εμπρός ίχνος | 1513 mm 59.57 in. |
| Πίσω ίχνος | 1494 mm 58.82 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.9 m 35.76 ft. |