
| Korimalli, Lepas L6? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 67.08 kWh (242 Hp) Electric? | 450 km 279.62 mi |
| Huippunopeus, 2026 L6 67.08 kWh (242 Hp) Electric? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 7.9 s 0-60 mph: 7.5 s |
| Teho, Lepas L6 SUV 2026 67.08 kWh (242 Hp) Electric? | 242 hv, 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Vetotapa, Lepas L6 SUV 2026 67.08 kWh (242 Hp) Electric? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2026 Lepas L6 SUV? | 4570 mm 179.92 in. |
| Leveys, 2026 Lepas L6 SUV? | 1852 mm 72.91 in. |
| Nettopaino, 2026 Lepas L6 67.08 kWh (242 Hp) Electric? | 1830 kg 4034.46 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Lepas L6 67.08 kWh (242 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Lepas |
| Malli | L6 |
| Sukupolvi | L6 |
| Versio (moottori) | 67.08 kWh (242 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 7.5 s |
| Huippunopeus | 160 km/h 99.42 mph |
| Paino/teho suhde | 7.6 kg/hv, 132.2 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.7 kg/Nm, 150.3 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 67.08 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 450 km 279.62 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 242 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 242 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1830 kg 4034.46 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4570 mm 179.92 in. |
| Leveys | 1852 mm 72.91 in. |
| Korkeus | 1683 mm 66.26 in. |
| Pyörän perusta | 2700 mm 106.3 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujarrut | Levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |