
| Korimalli, Lepas L6? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Lepas L6 1.5T 18.4 kWh (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 4.99 l/100 km 47.1 US mpg 56.6 UK mpg 20 km/l |
| Päästöt, Lepas L6 1.5T 18.4 kWh (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 54 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Huippunopeus, 2026 L6 1.5T 18.4 kWh (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 0-100 km/h: 8.7 s 0-60 mph: 8.3 s |
| Teho, Lepas L6 SUV 2026 1.5T 18.4 kWh (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 279 hv, 365 Nm 269.21 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Lepas L6 SUV 2026 1.5T 18.4 kWh (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1.5 l 1498 sm3 91.41 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 Lepas 1.5T 18.4 kWh (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Lepas L6 SUV 2026 1.5T 18.4 kWh (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | Etuveto . PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori ja sähkömoottori liikuttavat auton etupyöriä ja mahdollistavat täysin sähköisen tai sekatoiminnollisen liikkumisen. |
| Pituus, 2026 Lepas L6 SUV? | 4552 mm 179.21 in. |
| Leveys, 2026 Lepas L6 SUV? | 1852 mm 72.91 in. |
| Tavaratila, 2026 Lepas L6 SUV? | 397 l 14.02 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Lepas L6 1.5T 18.4 kWh (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | automaattinen vaihdelaatikko DHT |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Lepas |
| Malli | L6 |
| Sukupolvi | L6 |
| Versio (moottori) | 1.5T 18.4 kWh (279 hv) Plug-in Hybrid DHT |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 4.99 l/100 km
47.1 US mpg 56.6 UK mpg 20 km/l |
| CO2-päästöt | 54 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 8.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 8.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8.3 s |
| Päästönormi | Euro 6e-bis |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 18.4 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin sijainti | Edessä, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 279 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 365 Nm 269.21 lb.-ft. |
| Polttomoottori | |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | SQRH4J15 |
| Moottorin tilavuus | 1498 sm3 91.41 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 397 l 14.02 cu. ft. |
| Mitat | |
| Pituus | 4552 mm 179.21 in. |
| Leveys | 1852 mm 72.91 in. |
| Korkeus | 1682 mm 66.22 in. |
| Pyörän perusta | 2700 mm 106.3 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori ja sähkömoottori liikuttavat auton etupyöriä ja mahdollistavat täysin sähköisen tai sekatoiminnollisen liikkumisen. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | automaattinen vaihdelaatikko DHT |
| Etujarrut | Levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |