
| Korimalli, Jeep Avenger (facelift 2026)? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 54 kWh (156 Hp) Electric? | 386-400 km 239.85 - 248.55 mi |
| Virrankulutus, Jeep Avenger (facelift 2026) 54 kWh (156 Hp) Electric? | 15.5-15.9 kWh/100 km 24.94 - 25.59 kWh/100 mi 135 - 132 MPGe 6.5 - 6.3 km/kWh 4 - 3.9 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 Avenger (facelift 2026) 54 kWh (156 Hp) Electric? | 150 km/h | 93.21 mph 0-100 km/h: 9.0 s 0-60 mph: 8.6 s |
| Teho, Jeep Avenger SUV 2026 54 kWh (156 Hp) Electric? | 156 hv, 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Vetotapa, Jeep Avenger (facelift 2026) SUV 2026 54 kWh (156 Hp) Electric? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2026 Jeep Avenger SUV? | 4084 mm 160.79 in. |
| Leveys, 2026 Jeep Avenger SUV? | 1776 mm 69.92 in. |
| Nettopaino, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 54 kWh (156 Hp) Electric? | 1445 kg 3185.68 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 54 kWh (156 Hp) Electric? | 1940 kg 4276.97 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Jeep Avenger SUV? | 355 - 1252 l 12.54 - 44.21 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 54 kWh (156 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Jeep |
|---|---|
| Malli | Avenger |
| Sukupolvi | Avenger (facelift 2026) |
| Versio (moottori) | 54 kWh (156 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Toukokuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 9.0 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 9.0 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8.6 s |
| Huippunopeus | 150 km/h 93.21 mph |
| Paino/teho suhde | 9.3 kg/hv, 108 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.6 kg/Nm, 179.9 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 54 kWh |
|---|---|
| Akun (käyttökelpoinen) nettokapasiteetti | 51 kWh |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 386-400 km 239.85 - 248.55 mi |
| Sähkönkulutus (WLTP) | 15.5-15.9 kWh/100 km
24.94 - 25.59 kWh/100 mi 135 - 132 MPGe 6.5 - 6.3 km/kWh 4 - 3.9 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 156 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | ZK02 |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 156 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Paino | 1445 kg 3185.68 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 1940 kg 4276.97 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 495 kg 1091.29 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 355 l 12.54 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1252 l 44.21 cu. ft. |
| Pituus | 4084 mm 160.79 in. |
|---|---|
| Leveys | 1776 mm 69.92 in. |
| Leveys ulkopeilit taitettuina | 1808 mm 71.18 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 1981 mm 77.99 in. |
| Korkeus | 1527 mm 60.12 in. |
| Pyörän perusta | 2562 mm 100.87 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.5 m 34.45 ft. |
| lähestymiskulma | 20° |
| Jättökulma | 32° |
| ylityskulma | 20° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt , 302x26 mm |
| Takajarrut | Levy , 268x12 mm |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18 |
| Vanteen koko | 16; 17; 18 |