
| Korimalli, Hycan Z03? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 55.5 kWh (184 Hp)? | 430 km 267.19 mi |
| Virrankulutus, Hycan Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 13.5 kWh/100 km 21.73 kWh/100 mi 155 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2022 Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 140 km/h | 86.99 mph 0-100 km/h: 7.9 s 0-60 mph: 7.5 s |
| Teho, Hycan Z03 SUV, Crossover 2022 55.5 kWh (184 Hp)? | 184 hv, 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Vetotapa, Hycan Z03 SUV, Crossover 2022 55.5 kWh (184 Hp)? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2022 Hycan Z03 SUV, Crossover ? | 4602 mm 181.18 in. |
| Leveys, 2022 Hycan Z03 SUV, Crossover ? | 1900 mm 74.8 in. |
| Nettopaino, 2022 Hycan Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 1660 kg 3659.67 lbs. |
| Kokonaispaino, 2022 Hycan Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 2110 kg 4651.75 lbs. |
| Tavaratila, 2022 Hycan Z03 SUV, Crossover ? | 402 l 14.2 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2022 Hycan Z03 55.5 kWh (184 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Hycan |
|---|---|
| Malli | Z03 |
| Sukupolvi | Z03 |
| Versio (moottori) | 55.5 kWh (184 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2022 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 7.5 s |
| Huippunopeus | 140 km/h 86.99 mph |
| Paino/teho suhde | 9 kg/hv, 110.8 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 7.4 kg/Nm, 135.5 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 55.5 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (CLTC) | 430 km 267.19 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 13.5 kWh/100 km
21.73 kWh/100 mi 155 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 184 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ180XS116 |
| Sähkömoottorin suurimmat kierrokset | 14000 kierrosta/min |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 184 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Paino | 1660 kg 3659.67 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2110 kg 4651.75 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 450 kg 992.08 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 402 l 14.2 cu. ft. |
| Pituus | 4602 mm 181.18 in. |
|---|---|
| Leveys | 1900 mm 74.8 in. |
| Korkeus | 1600 mm 62.99 in. |
| Pyörän perusta | 2750 mm 108.27 in. |
| Etupyörän jälki | 1610 mm 63.39 in. |
| Takapyörän jälki | 1610 mm 63.39 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.31 |
| lähestymiskulma | 14° |
| Jättökulma | 16° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Vääntö |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/55 R17 |
| Vanteen koko | 17 |