
| Korimalli, Exeed EX7? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 682 km 423.78 mi |
| Virrankulutus, Exeed EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 15.3 kWh/100 km 24.62 kWh/100 mi 137 MPGe 6.5 km/kWh 4.1 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 210 km/h | 130.49 mph 0-100 km/h: 4.7 s 0-60 mph: 4.5 s |
| Teho, Exeed EX7 SUV 2026 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 480 hv, 663 Nm 489 lb.-ft. |
| Vetotapa, Exeed EX7 SUV 2026 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | Neliveto. BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 Exeed EX7 SUV? | 4988 mm 196.38 in. |
| Leveys, 2026 Exeed EX7 SUV? | 1975 mm 77.76 in. |
| Nettopaino, 2026 Exeed EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Exeed EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Exeed EX7 SUV? | 668 - 1835 l 23.59 - 64.8 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Exeed EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Exeed |
| Malli | EX7 |
| Sukupolvi | EX7 |
| Versio (moottori) | 100 kWh (480 hv) Electric 4WD |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 4.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 4.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 4.5 s |
| Huippunopeus | 210 km/h 130.49 mph |
| Paino/teho suhde | 4.9 kg/hv, 204.3 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 3.5 kg/Nm, 282.1 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 100.26 kWh |
| Akun jännite | 800 V |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 682 km 423.78 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 15.3 kWh/100 km
24.62 kWh/100 mi 137 MPGe 6.5 km/kWh 4.1 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 313 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 425 Nm 313.46 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ220XSG05 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 167 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 238 Nm 175.54 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | YS190XY101 |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Asynkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 480 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 663 Nm 489 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Enimmäispaino | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 400 kg 881.85 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 668 l 23.59 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1835 l 64.8 cu. ft. |
| Mitat | |
| Pituus | 4988 mm 196.38 in. |
| Leveys | 1975 mm 77.76 in. |
| Korkeus | 1702 mm 67.01 in. |
| Pyörän perusta | 3000 mm 118.11 in. |
| Etupyörän jälki | 1690 mm 66.54 in. |
| Takapyörän jälki | 1695 mm 66.73 in. |
| Maavara | 171 mm 6.73 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.31 |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.3 m 37.07 ft. |
| lähestymiskulma | 19° |
| Jättökulma | 21° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja , Ilmajousitus |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus, Ilmajousitus, Poikittainen vakaaja |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 265/45 R21 |
| Vanteen koko | 21 |