
| Korimalli, Exeed EX7? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 77 kWh (313 Hp) Electric? | 600 km 372.82 mi |
| Virrankulutus, Exeed EX7 77 kWh (313 Hp) Electric? | 14.1 kWh/100 km 22.69 kWh/100 mi 149 MPGe 7.1 km/kWh 4.4 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 EX7 77 kWh (313 Hp) Electric? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 6.6 s 0-60 mph: 6.3 s |
| Teho, Exeed EX7 SUV 2026 77 kWh (313 Hp) Electric? | 313 hv, 425 Nm 313.46 lb.-ft. |
| Vetotapa, Exeed EX7 SUV 2026 77 kWh (313 Hp) Electric? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 Exeed EX7 SUV? | 4988 mm 196.38 in. |
| Leveys, 2026 Exeed EX7 SUV? | 1975 mm 77.76 in. |
| Nettopaino, 2026 Exeed EX7 77 kWh (313 Hp) Electric? | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Exeed EX7 77 kWh (313 Hp) Electric? | 2660 kg 5864.3 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Exeed EX7 SUV? | 668 - 1835 l 23.59 - 64.8 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Exeed EX7 77 kWh (313 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Exeed |
| Malli | EX7 |
| Sukupolvi | EX7 |
| Versio (moottori) | 77 kWh (313 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 6.6 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 6.6 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 6.3 s |
| Huippunopeus | 200 km/h 124.27 mph |
| Paino/teho suhde | 7.1 kg/hv, 140.4 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.2 kg/Nm, 190.6 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 77.01 kWh |
| Akun jännite | 800 V |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 600 km 372.82 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 14.1 kWh/100 km
22.69 kWh/100 mi 149 MPGe 7.1 km/kWh 4.4 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 313 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 425 Nm 313.46 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ220XSG05 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 313 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 425 Nm 313.46 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Enimmäispaino | 2660 kg 5864.3 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 430 kg 947.99 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 668 l 23.59 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1835 l 64.8 cu. ft. |
| Mitat | |
| Pituus | 4988 mm 196.38 in. |
| Leveys | 1975 mm 77.76 in. |
| Korkeus | 1710 mm 67.32 in. |
| Pyörän perusta | 3000 mm 118.11 in. |
| Etupyörän jälki | 1690 mm 66.54 in. |
| Takapyörän jälki | 1695 mm 66.73 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.31 |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.3 m 37.07 ft. |
| lähestymiskulma | 19° |
| Jättökulma | 22° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kierrejousi, Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Vanteen koko | 19; 20 |