
| Korimalli, Enovate ME7? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 54 kWh (218 Hp) Electric? | 410-430 km 254.76 - 267.19 mi |
| Virrankulutus, Enovate ME7 54 kWh (218 Hp) Electric? | 14.2 kWh/100 km 22.85 kWh/100 mi 147 MPGe 7 km/kWh 4.4 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2020 ME7 54 kWh (218 Hp) Electric? | 165 km/h | 102.53 mph 0-100 km/h: 7.7 s 0-60 mph: 7.3 s |
| Teho, Enovate ME7 SUV, Crossover 2020 54 kWh (218 Hp) Electric? | 218 hv, 330 Nm 243.4 lb.-ft. |
| Vetotapa, Enovate ME7 SUV, Crossover 2020 54 kWh (218 Hp) Electric? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2020 Enovate ME7 SUV, Crossover ? | 4685 mm 184.45 in. |
| Leveys, 2020 Enovate ME7 SUV, Crossover ? | 1970 mm 77.56 in. |
| Nettopaino, 2020 Enovate ME7 54 kWh (218 Hp) Electric? | 1968 kg 4338.7 lbs. |
| Kokonaispaino, 2020 Enovate ME7 54 kWh (218 Hp) Electric? | 2345 kg 5169.84 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2020 Enovate ME7 54 kWh (218 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Enovate |
|---|---|
| Malli | ME7 |
| Sukupolvi | ME7 |
| Versio (moottori) | 54 kWh (218 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Syyskuu, 2020 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 7.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 7.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 7.3 s |
| Huippunopeus | 165 km/h 102.53 mph |
| Paino/teho suhde | 9 kg/hv, 110.8 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6 kg/Nm, 167.7 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 54 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä | 410-430 km 254.76 - 267.19 mi |
| Sähkönkulutus | 14.2 kWh/100 km
22.85 kWh/100 mi 147 MPGe 7 km/kWh 4.4 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 218 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 330 Nm 243.4 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ220XS150 |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 218 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 330 Nm 243.4 lb.-ft. |
| Paino | 1968 kg 4338.7 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2345 kg 5169.84 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 377 kg 831.14 lbs. |
| Pituus | 4685 mm 184.45 in. |
|---|---|
| Leveys | 1970 mm 77.56 in. |
| Korkeus | 1660 mm 65.35 in. |
| Pyörän perusta | 2830 mm 111.42 in. |
| Etupyörän jälki | 1672 mm 65.83 in. |
| Takapyörän jälki | 1702 mm 67.01 in. |
| lähestymiskulma | 19° |
| Jättökulma | 22° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/45 R20; 255/40 R21 |
| Vanteen koko | 20; 21 |