
| Korimalli, Enovate ME7? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 72 kWh (218 Hp) Electric? | 530 km 329.33 mi |
| Virrankulutus, Enovate ME7 72 kWh (218 Hp) Electric? | 15.8 kWh/100 km 25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2020 ME7 72 kWh (218 Hp) Electric? | 165 km/h | 102.53 mph 0-100 km/h: 7.9 s 0-60 mph: 7.5 s |
| Teho, Enovate ME7 SUV, Crossover 2020 72 kWh (218 Hp) Electric? | 218 hv, 330 Nm 243.4 lb.-ft. |
| Vetotapa, Enovate ME7 SUV, Crossover 2020 72 kWh (218 Hp) Electric? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2020 Enovate ME7 SUV, Crossover ? | 4685 mm 184.45 in. |
| Leveys, 2020 Enovate ME7 SUV, Crossover ? | 1970 mm 77.56 in. |
| Nettopaino, 2020 Enovate ME7 72 kWh (218 Hp) Electric? | 1998 kg 4404.84 lbs. |
| Kokonaispaino, 2020 Enovate ME7 72 kWh (218 Hp) Electric? | 2435 kg 5368.26 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2020 Enovate ME7 72 kWh (218 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Enovate |
|---|---|
| Malli | ME7 |
| Sukupolvi | ME7 |
| Versio (moottori) | 72 kWh (218 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Syyskuu, 2020 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 7.5 s |
| Huippunopeus | 165 km/h 102.53 mph |
| Paino/teho suhde | 9.2 kg/hv, 109.1 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.1 kg/Nm, 165.2 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 72 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (NEDC) | 530 km 329.33 mi |
| Sähkönkulutus (NEDC) | 15.8 kWh/100 km
25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 218 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 330 Nm 243.4 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ220XS150 |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 218 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 330 Nm 243.4 lb.-ft. |
| Paino | 1998 kg 4404.84 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2435 kg 5368.26 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 437 kg 963.42 lbs. |
| Pituus | 4685 mm 184.45 in. |
|---|---|
| Leveys | 1970 mm 77.56 in. |
| Korkeus | 1660 mm 65.35 in. |
| Pyörän perusta | 2830 mm 111.42 in. |
| Etupyörän jälki | 1672 mm 65.83 in. |
| Takapyörän jälki | 1702 mm 67.01 in. |
| lähestymiskulma | 19° |
| Jättökulma | 22° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/45 R20; 255/40 R21 |
| Vanteen koko | 20; 21 |