
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Dorcen G60? | SUV , Κροσόβερ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Dorcen G60 1.6 (116 Hp)? | 7.2 l/100 km 32.7 US mpg 39.2 UK mpg 13.9 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Dorcen G60 1.6 (116 Hp)? | China VI |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2019 G60 1.6 (116 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ 2019 1.6 (116 Hp)? | 116 Hp, 155 Nm 114.32 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ 2019 1.6 (116 Hp)? | 1.6 l 1590 cm3 97.03 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2019 Dorcen 1.6 (116 Hp)? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ 2019 1.6 (116 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2019 Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ ? | 4540 mm 178.74 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2019 Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ ? | 1840 mm 72.44 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2019 Dorcen G60 1.6 (116 Hp)? | 1420 κιλά 3130.56 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2019 Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ ? | 390 - 950 l 13.77 - 33.55 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2019 Dorcen G60 1.6 (116 Hp)? | 5, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Dorcen |
|---|---|
| μοντέλο | G60 |
| παραγωγή | G60 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.6 (116 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Αύγουστος, 2019 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2021 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | SUV , Κροσόβερ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC) | 7.2 l/100 km
32.7 US mpg 39.2 UK mpg 13.9 km/l |
|---|---|
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h 99.42 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | China VI |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 12.2 κιλά/Hp, 81.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 9.2 κιλά/Nm, 109.2 Nm/τόνος |
| δύναμη | 116 Hp @ 6000 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 73 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 155 Nm @ 4000 σ.α.λ. 114.32 lb.-ft. @ 4000 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | JT16N |
| Κυβισμός κινητήρα | 1590 cm3 97.03 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 76.8 mm 3.02 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 85.8 mm 3.38 in. |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| βάρος | 1420 κιλά 3130.56 lbs. |
|---|---|
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 390 l 13.77 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 950 l 33.55 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| μήκος | 4540 mm 178.74 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1840 mm 72.44 in. |
| ύψος | 1685 mm 66.34 in. |
| μεταξόνιο | 2680 mm 105.51 in. |
| εμπρός ίχνος | 1553 mm 61.14 in. |
| Πίσω ίχνος | 1551 mm 61.06 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 180 mm 7.09 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 5 ταχύτητες, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | συστροφή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 215/65 R16 |
| μέγεθος των ζάντων | 16 |