
| Korimalli, Alfa Romeo 33 (907A)? | Viistoperä (Hatchback) , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Teho, Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) 1992 1.7 i.e. (105 Hp)? | 105 hv, 148 Nm 109.16 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) 1992 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1.7 l 1712 sm3 104.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 1992 Alfa Romeo 1.7 i.e. (105 Hp)? | 4 |
| Vetotapa, Alfa Romeo 33 (907A) Viistoperä (Hatchback) 1992 1.7 i.e. (105 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1992 Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) ? | 4075 mm 160.43 in. |
| Leveys, 1992 Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) ? | 1614 mm 63.54 in. |
| Merkki | Alfa Romeo |
|---|---|
| Malli | 33 |
| Sukupolvi | 33 (907A) |
| Versio (moottori) | 1.7 i.e. (105 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1992 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1994 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
|---|
| Teho | 105 hv @ 5800 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 61.3 hv/l |
| Vääntömomentti | 148 Nm @ 4500 kierrosta/min 109.16 lb.-ft. @ 4500 kierrosta/min |
| Moottorin malli/koodi | 307.37 |
| Moottorin tilavuus | 1712 sm3 104.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 87 mm 3.43 in. |
| Männän liike | 72 mm 2.83 in. |
| Puristussuhde | 9:1 |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Pituus | 4075 mm 160.43 in. |
|---|---|
| Leveys | 1614 mm 63.54 in. |
| Korkeus | 1350 mm 53.15 in. |
| Pyörän perusta | 2475 mm 97.44 in. |
| Etupyörän jälki | 1366 mm 53.78 in. |
| Takapyörän jälki | 1365 mm 53.74 in. |
| etuylitys | 830 mm 32.68 in. |
| takaylitys | 770 mm 30.31 in. |