
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Alfa Romeo 33 (907A)? | Χάτσμπακ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ 1992 1.7 i.e. (105 Hp)? | 105 Hp, 148 Nm 109.16 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ 1992 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1.7 l 1712 cm3 104.47 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 1992 Alfa Romeo 1.7 i.e. (105 Hp)? | 4 |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Alfa Romeo 33 (907A) Χάτσμπακ 1992 1.7 i.e. (105 Hp)? | Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 1992 Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ ? | 4075 mm 160.43 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 1992 Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ ? | 1614 mm 63.54 in. |
| μάρκα | Alfa Romeo |
|---|---|
| μοντέλο | 33 |
| παραγωγή | 33 (907A) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.7 i.e. (105 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | 1992 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 1994 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Χάτσμπακ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
|---|
| δύναμη | 105 Hp @ 5800 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 61.3 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 148 Nm @ 4500 σ.α.λ. 109.16 lb.-ft. @ 4500 σ.α.λ. |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | 307.37 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1712 cm3 104.47 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 87 mm 3.43 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 72 mm 2.83 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 9:1 |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| μήκος | 4075 mm 160.43 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1614 mm 63.54 in. |
| ύψος | 1350 mm 53.15 in. |
| μεταξόνιο | 2475 mm 97.44 in. |
| εμπρός ίχνος | 1366 mm 53.78 in. |
| Πίσω ίχνος | 1365 mm 53.74 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 830 mm 32.68 in. |
| Πίσω πρόβολος | 770 mm 30.31 in. |