


| От какъв тип е каросерията, Skoda Superb II? | Лифтбек, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 8.1 л/100 км 29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Skoda Superb 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 189 г/км CO2 Euro 5 |
| Колко бърза е колата, 2008 Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 217 км/ч | 134.84 mph 0-100 км/ч: 8.7 сек 0-60 mph: 8.3 сек |
| Колко мощност има, Skoda Superb Лифтбек 2008 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 160 кс, 250 Нм 184.39 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Skoda Superb Лифтбек 2008 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 1.8 л 1798 см3 109.72 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2008 Skoda 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Skoda Superb II Лифтбек 2008 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | Пълно задвижване (4x4). Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва перманентно предните колела, а при нужда през електрически или механично управляван съединител се задвижват задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2008 Skoda Superb Лифтбек? | 4838 мм 190.47 in. |
| Колко широка е колата, 2008 Skoda Superb Лифтбек? | 1817 мм 71.54 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2008 Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 1527 кг 3366.46 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2008 Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 2165 кг 4773.01 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2008 Skoda Superb Лифтбек? | 595 - 1700 л 21.01 - 60.03 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2008 Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp) 4x4? | 6, ръчна скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Skoda |
| Модел | Superb |
| Генерация | Superb II |
| Модификация (Двигател) | 1.8 TSI (160 кс) 4x4 |
| Начало на производство | Юли, 2008 г |
| Край на производство | Май, 2013 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Лифтбек |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско (NEDC) | 10.6 л/100 км
22.2 US mpg 26.6 UK mpg 9.4 км/л |
| Разход на гориво - извънградско (NEDC) | 6.6 л/100 км
35.6 US mpg 42.8 UK mpg 15.2 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 8.1 л/100 км
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 км/л |
| CO2 емисии (NEDC) | 189 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 8.7 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 8.7 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 8.3 сек |
| Максимална скорост | 217 км/ч 134.84 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 5 |
| Съотношение тегло/мощност | 9.5 кг/кс, 104.8 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 6.1 кг/Нм, 163.7 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 160 кс @ 4500-6200 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 89 кс/л |
| Въртящ момент | 250 Нм @ 1500-4500 об/мин 184.39 lb.-ft. @ 1500-4500 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | EA888 / CDAA |
| Обем на двигателя | 1798 см3 109.72 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 82.5 мм 3.25 in. |
| Ход на буталото | 84.1 мм 3.31 in. |
| Степен на сгъстяване | 9.6:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 4.6 л 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 8.6 л 9.09 US qt | 7.57 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1527 кг 3366.46 lbs. |
| Допустима маса | 2165 кг 4773.01 lbs. |
| Максимална товароносимост | 638 кг 1406.55 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 595 л 21.01 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1700 л 60.03 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 60 л 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 100 кг 220.46 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1600 кг 3527.4 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 80 кг 176.37 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4838 мм 190.47 in. |
| Широчина | 1817 мм 71.54 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2009 мм 79.09 in. |
| Височина | 1462 мм 57.56 in. |
| Колесна база | 2761 мм 108.7 in. |
| Предна следа | 1545 мм 60.83 in. |
| Задна следа | 1518 мм 59.76 in. |
| Преден надвес | 964 мм 37.95 in. |
| Заден надвес | 1113 мм 43.82 in. |
| Пътен просвет | 139 мм 5.47 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.30 |
| Минимален диаметър на завой | 11.5 м 37.73 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 14.5° |
| Заден ъгъл на проходимост | 12° |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва перманентно предните колела, а при нужда през електрически или механично управляван съединител се задвижват задните колела. |
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 6 предавки, ръчна скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Размери на джантите | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |