


| От какъв тип е каросерията, Skoda Superb II? | Лифтбек, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Skoda Superb II 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | 7.9 л/100 км 29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Skoda Superb 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | 178 г/км CO2 Euro 5 |
| Колко бърза е колата, 2010 Superb II 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | 236 км/ч | 146.64 mph 0-100 км/ч: 7.8 сек 0-60 mph: 7.4 сек |
| Колко мощност има, Skoda Superb Лифтбек 2010 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | 200 кс, 280 Нм 206.52 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Skoda Superb Лифтбек 2010 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | 2.0 л 1984 см3 121.07 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2010 Skoda 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Skoda Superb II Лифтбек 2010 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2010 Skoda Superb Лифтбек? | 4838 мм 190.47 in. |
| Колко широка е колата, 2010 Skoda Superb Лифтбек? | 1817 мм 71.54 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2010 Skoda Superb II 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | 1555 кг 3428.19 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2010 Skoda Superb II 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | 2193 кг 4834.74 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2010 Skoda Superb Лифтбек? | 590 - 1700 л 20.84 - 60.03 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2010 Skoda Superb II 2.0 TSI (200 Hp) DSG? | 6, автоматична скоростна кутия DSG |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Skoda |
| Модел | Superb |
| Генерация | Superb II |
| Модификация (Двигател) | 2.0 TSI (200 кс) DSG |
| Начало на производство | Май, 2010 г |
| Край на производство | Май, 2013 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Лифтбек |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско (NEDC) | 10.6 л/100 км
22.2 US mpg 26.6 UK mpg 9.4 км/л |
| Разход на гориво - извънградско (NEDC) | 6.3 л/100 км
37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 7.9 л/100 км
29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 км/л |
| CO2 емисии (NEDC) | 178 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 7.8 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 7.8 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 7.4 сек |
| Максимална скорост | 236 км/ч 146.64 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 5 |
| Съотношение тегло/мощност | 7.8 кг/кс, 128.6 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5.6 кг/Нм, 180.1 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 200 кс @ 5100-6000 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 100.8 кс/л |
| Въртящ момент | 280 Нм @ 1700-5000 об/мин 206.52 lb.-ft. @ 1700-5000 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | EA888 / CCZA |
| Обем на двигателя | 1984 см3 121.07 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 82.5 мм 3.25 in. |
| Ход на буталото | 92.8 мм 3.65 in. |
| Степен на сгъстяване | 9.6:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 4.6 л 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 8.6 л 9.09 US qt | 7.57 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1555 кг 3428.19 lbs. |
| Допустима маса | 2193 кг 4834.74 lbs. |
| Максимална товароносимост | 638 кг 1406.55 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 590 л 20.84 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1700 л 60.03 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 60 л 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 100 кг 220.46 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1600 кг 3527.4 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 80 кг 176.37 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4838 мм 190.47 in. |
| Широчина | 1817 мм 71.54 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2009 мм 79.09 in. |
| Височина | 1462 мм 57.56 in. |
| Колесна база | 2761 мм 108.7 in. |
| Предна следа | 1545 мм 60.83 in. |
| Задна следа | 1518 мм 59.76 in. |
| Преден надвес | 964 мм 37.95 in. |
| Заден надвес | 1113 мм 43.82 in. |
| Пътен просвет | 139 мм 5.47 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.30 |
| Минимален диаметър на завой | 11.5 м 37.73 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 14.5° |
| Заден ъгъл на проходимост | 12° |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 6 предавки, автоматична скоростна кутия DSG |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно (многоточково) окачване |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Размери на джантите | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |