
| От какъв тип е каросерията, Alfa Romeo Giulietta (Type 940)? | Хечбек, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 7 л/100 км 33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Alfa Romeo Giulietta 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 162 г/км CO2 Euro 6 |
| Колко бърза е колата, 2014 Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 244 км/ч | 151.61 mph 0-100 км/ч: 6 сек 0-60 mph: 5.7 сек |
| Колко мощност има, Alfa Romeo Giulietta Хечбек 2014 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 240 кс, 340 Нм 250.77 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Alfa Romeo Giulietta Хечбек 2014 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 1.7 л 1742 см3 106.3 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2014 Alfa Romeo 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Alfa Romeo Giulietta (Type 940) Хечбек 2014 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2014 Alfa Romeo Giulietta Хечбек? | 4351 мм 171.3 in. |
| Колко широка е колата, 2014 Alfa Romeo Giulietta Хечбек? | 1798 мм 70.79 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2014 Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 1320 кг 2910.1 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2014 Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 1825 кг 4023.44 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2014 Alfa Romeo Giulietta Хечбек? | 350 л 12.36 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2014 Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 6, автоматична скоростна кутия TCT |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Alfa Romeo |
| Модел | Giulietta |
| Генерация | Giulietta (Type 940) |
| Модификация (Двигател) | 1.750 TBi (240 кс) TCT |
| Начало на производство | Април, 2014 г |
| Край на производство | Април, 2016 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Хечбек |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско (NEDC) | 9.8 л/100 км
24 US mpg 28.8 UK mpg 10.2 км/л |
| Разход на гориво - извънградско (NEDC) | 5.3 л/100 км
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 7 л/100 км
33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 км/л |
| CO2 емисии (NEDC) | 162 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 6 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 6 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 5.7 сек |
| Максимална скорост | 244 км/ч 151.61 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 6 |
| Съотношение тегло/мощност | 5.5 кг/кс, 181.8 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.9 кг/Нм, 257.6 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 240 кс @ 5750 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 137.8 кс/л |
| Въртящ момент | 340 Нм @ 2000 об/мин 250.77 lb.-ft. @ 2000 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | 940B2000 |
| Обем на двигателя | 1742 см3 106.3 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 83 мм 3.27 in. |
| Ход на буталото | 80.5 мм 3.17 in. |
| Степен на сгъстяване | 9.2:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Туин скрол турбо, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 5.1 л 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 6.4 л 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1320 кг 2910.1 lbs. |
| Допустима маса | 1825 кг 4023.44 lbs. |
| Максимална товароносимост | 505 кг 1113.33 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 350 л 12.36 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 60 л 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 50 кг 110.23 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1000 кг 2204.62 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 500 кг 1102.31 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 60 кг 132.28 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4351 мм 171.3 in. |
| Широчина | 1798 мм 70.79 in. |
| Височина | 1465 мм 57.68 in. |
| Колесна база | 2634 мм 103.7 in. |
| Предна следа | 1554 мм 61.18 in. |
| Задна следа | 1554 мм 61.18 in. |
| Преден надвес | 955 мм 37.6 in. |
| Заден надвес | 762 мм 30 in. |
| Минимален диаметър на завой | 10.9 м 35.76 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 6 предавки, автоматична скоростна кутия TCT |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 330x28 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 278x12 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Размери на джантите | 7.5J x 17; 7.5J x 18 |